AB Komisyonu'ndan Ankara'ya Mesaj

AB Komisyonu'ndan Ankara'ya Mesaj

Avrupa Birliği Komisyonu'ndan Ankara'ya önemli bir mesaj geldi.. Komisyon sözcüsü Peter Stano, "Türkiye ile iş birliğine dayalı yapıcı bir diyalogdan yanayız" dedi. Dolaylı olarak Doğu Akdeniz krizine de değinen Steno, Birlik üyesi bazı ülkeleri rahatsız eden konuların kendilerini de rahatsız ettiğini belirtti..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'in görüşmesi Brüksel'de olumlu etki yarattı...

Avrupa Birliği Komisyonu sözcülerinden Peter Stano, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ursula von der Leyen arasında yapılan görüşmenin, Türkiye ile iş birliğine dayalı yapıcı bir diyalog çabası olduğunu söyledi.

Stano, geçen yıl bu tür bir diyalog elde etmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

"İhtiyacımız olan da budur" diyen Stano, 10 Aralık'taki Liderler Zirvesi'nde alınan kararlar gereği Avrupa Birliği Komisyonu'nun Türkiye ile ilişkiler konusunda genel değerlendirme çalışması içinde olduğunu dile getirdi.

Dolaylı olarak Doğu Akdeniz krizine de değinen Steno, Birlik üyesi bazı ülkeleri rahatsız eden konuların kendilerini de rahatsız ettiğini belirterek, "bunların ortadan kaldırılması gerekiyor" diye konuştu...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz