Whatsapp’tan Gizlilik Sözleşmesi İle İlgili Açıklama

Whatsapp’tan Gizlilik Sözleşmesi İle İlgili Açıklama

İletişim uygulaması WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesine tepkiler artarak sürüyor... Whatsapp ise güncellediği gizlilik politikasından geri adım atmıyor. Rekabet Kurumu'nun ardından, Kişisel Verileri Koruma Kurumu da, yaşananlar nedeniyle WhatsApp hakkında inceleme başlattı...

WhatsApp'tan güncellenen gizlilik sözleşmesi ile ilgili açıklama geldi.

Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, “Bazı söylentilere değinmek ve yüzde 100 net olmak istiyoruz.

Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz.

Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez” ifadesi kullanıldı.

"Gizlilik politikasındaki güncellemenin, arkadaş veya aile mesajlarının gizliliğini hiçbir şekilde etkilemediği" savunulan açıklamada,
"Bu güncelleme; isteğe bağlı olan, verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp'ta bir işletmeye mesaj gönderme ile ilgili değişiklikleri içerir" denildi.

Rekabet Kurulu, yaşananlar nedeniyle DÜN Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatmış, verilerin paylaşılması zorunluluğunu durdurmuştu.

Kişisel Verileri Koruma Kurulu da BUGÜN, WhatsApp uygulaması hakkında yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden inceleme başlattı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz