Milli Savunma Bakanlığı:

Milli Savunma Bakanlığı:

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşmasına ilişkin açıklama yaptı; anlaşmanın uygulamasını gözetmek ve denetlemek amacıyla Türk-Rus ortak merkezinin görev esaslarına ilişkin çalışmanın sürdüğü kaydedildi... Bakanlık, Doğu Akdeniz gerginliği, İrini Harekatı ve terörle mücadeleye ilişkin de bilgilendirme yaparak, son bir ayda 80 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı bölgesel gelişmeler ve terörle mücadeleye ilişkin açıklamada bulundu.

Azerbaycan ve Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşmasının gözetlenmesi ve denetlenmesine ilişkin Türk ve Rus heyetleri arasındaki teknik görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, laçin kentinin ise 1 aralık’ta teslim alınacağı kaydedildi. Açıklamada Libya'daki faaliyetlere ilişkin de bilgi verildi.

Bakanlık açıklamasında terörle mücadeleye ilişkin de kararlılık mesajı yinelendi.

Bu arada Suriye harekat alanlarında da son bir ay içerisinde 184 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. FETÖ ile mücadeleye de devam edildiğinin altı çizilen açıklamada, 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar toplam, 20 bin 564 personelin ihraç edildiği 3 bin 586 personel hakkında ise adli ve idari sürecin devam ettiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı, Doğu Akdeniz gerginliğine ilişkin de Türkiye'nin kararlılığını yineledi, Yunanistan'ın gerilimi tırmandıran tumununu sürdürdüğü ifade edildi.

Bu arada İrini harekatı sarısında Türk bandıralı ticari gemiye yapılan baskına VE harekata ilişkin de sert mesaj verildi

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz