Liderlerden Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Liderlerden Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla liderler kutlama mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma mücadelesini sürdürdüğünü söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise "adalet" vurgusu yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. kuruluş yıldönümü dolayısıyla devletin zirvesi kutlama mesajları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı'nı 2023 vurgusuyla kutladı.

Yaşanan sıkıntıların, Türkiye'yi istikbal davasından döndürmediğini belirten Erdoğan, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 29 Ekim mesajında ise adalet vurgusu vardı.

Türkiye'de adalete olan susuzluğu gidereceklerini belirten anamuhalefet lideri, "cumhuriyetimizin kuruluşundaki gibi geniş bir mutabakat kuracağız" ifadesini kullandı.

Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti anlayışını, kararlı bir yönetimle güçlendireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Bayramı'nı "Atatürk ilkelerinin öncülüğünde, bunu başaracak güce, öz güvene ve birikime sahibiz" diye kutladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener kutlama mesajı yayımladı.

Cumhuriyet'i; "İdareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsü" olarak tanımlayan İYİ Parti lideri, mesajında
"Cumhuriyet; Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır" ifadesine yer verdi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, cumhuriyetin 97'inci yıldönümünün içeride ve dışarıda ağır şartlar altında kutlandığını ifade etti. Destici, "Hür şekilde ayakta kalmamızın sebebi, Cumhuriyetimizdir" dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da kutlama mesajında Bağımsızlık vurgusu yaptı; "Ülkemizin, emperyalist güçlerin hayallerini hallerini süslediği bugünlerde, milli mücadelenin, lâik-demokratik Cumhuriyetin değeri kendisini hissettirmektedir" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz