Avrupa Kurumları 2020 Yılı Raporu

Avrupa Kurumları 2020 Yılı Raporu

Alman basını, 2020 yılında Türkiye'den yasa dışı yollarla Avrupa Birliği ülkelerine gelen göçmenlerin sayısının azaldığını bildirdi. Habere göre, göçmen sayısında bir önceki yıla kıyasla yüzde 70 düşüş meydana geldi.

Alman basını, Avrupa Birliği Komisyonu ve Avrupa Dış İlişkiler Servisi'nin durum raporuna dayandırdığı bir haber yayınladı.

Habere göre, Türkiye’den Avrupa Birliği topraklarına yasa dışı yollarla geçiş yapan göçmenlerin sayısı 2020 yılının ilk dokuz ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla azaldı.

Haberde, "Türkiye'den 2020 yılında gelenlerin sayısı 14 bin 579 oldu" ifadelerine yer verildi ve bu veriler doğrultusunda, geçen yıla oranla azalmanın yüzde 70 seviyesine ulaştığı belirtildi..

Habere göre, 11 bin 92 kişi Yunanistan, 2 bin 334 kişi İtalya, 35 kişi Bulgaristan, 289 kişi de tekne ile doğrudan Kıbrıs'a giderek, Avrupa Birliği topraklarına ayak bastı. Bu sayının, 2015 yılından bu yana en düşük seviyede olduğu ifade edildi.

Avrupa Birliği Sınır Koruma Ajansı Frontex de, Ocak-Eylül ayları arasında Doğu Akdeniz rotasını kullanarak Birlik ülkelerine giriş yapan göçmenlerin sayısında belirgin bir azalma olduğunu bildirmişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz