Akşener'den Macron'a Tepki

Akşener'den Macron'a Tepki

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a, islam karşıtı açıklamaları nedeniyle tepki gösterdi, hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da vardı. Erdoğan'ın Fransa'ya boykot çağrısını, "güçlü olan kendi işini, milletine yıkmaz" sözleriyle eleştirdi.

Kendi iktidarını kurtarmak için peygamberimize müslümanlara hakaret etmeyi mübah gören macron'u ve onun temsil ettiği bu barbar zihniyeti kınıyorum.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu; Gündeminde Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un islam karşıtı açıklamaları vardı... Önce Macron'u kınadı, ardından Erdoğan'ın fransız mallarını boykot çağrısını eleştirdi.

Ağız dalaşına girmek güçsüzlerin acizlerin başvurduğu yoldur güçlü olan ey fransa ey amerika ey İsrail deyip perde arkasında al gülüm ver gülüm yapmaz güçlü olan vatandaşını boykota çağırıp kendi işini milleti yıkmaz güçlü olan gerekeni yapar.

Meral Akşener'in eleştiri okları arasında 2021 yılı bütçesi de vardı.

İktidarın hazırladığı bütçede akıl varmı orası koca bir muamma

2021 Bütçesi iktidarın 20121 bütçesi hedeflerini 2053'e erteliyor.

Bu bütçe türkiyenin fakirleştiğinin itiraf belgesidir

Akşener'in, bir eleştirisi de Malatya'da, "Eve ekmek götüremiyoruz" diyen esnafa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği yanıta yönelikti.

Gerçekten ibretlik yazıklar olsun dolar 8 lirayı geçmiş yoru 109 liraya yürüyor bu tabloya bakınca senin keyif çayı içesin geliyor mu Sayın Erdoğan

İYİ parti lideri, eleştirisini sürdürdü.

Çaresiz vatandaşama keyif çayı veren utanmazlık o 5 müteehhatinden biri biraz ağlayınca 500 milyonluk vergisini sıfırladı. O çayı biraz de senin şu kodamanların içse olmaz mı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz