Fransız Şarli Hebdo Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Hedef Aldı

Fransız Şarli Hebdo Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Hedef Aldı

İslam karşıtı Fransız Şarli Hebdo dergisi bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Hakaret dolu bir kapakla yayınlayan dergiye Türkiye'den tepki yağdı.. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İngilizce yayınladığı Twitter mesajında, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Müslüman karşıtı gündemi meyve veriyor" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, "Sağduyu sahibi herkes bu iğrenç yayıncılığı kınamalıdır" dedi

Fransız Şarli Hebdo dergisi, Hz. Muhammed'e hakaret içeren karikatürlerle ilgili tepkiler dinmemişken, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ahlaksız bir şekilde kapağına taşıdı.

Dergide Cumhurbaşkanı Erdoğan, ahlaksızca çizildi. Sosyal medyada kısa sürede gündem olan dergi büyük tepki topladı. Paylaşımlarda, söz konusu kapak için alçaklık, aşağılık gibi ifadeler kullanıldı.

Ankara'dan ilk açıklama, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan geldi.

Altun, Twitter hesabından İngilizce olarak, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Müslüman karşıtı gündemi meyve veriyor. Batı'nın faşist kanadı ve onların içimizdeki temsilcileri ahlaksızca Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. Türkiye güçlenececek, faşizm ve
faşistler kaybedecek" mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Twitter mesajında "Sağduyu sahibi herkes bu iğrenç yayıncılığı kınamalıdır" ifadelerini kullandı..

Kalın, "Hiçbir inanç, kutsal ve değere karşı saygısı olmayan Fransız dergisinin Cumhurbaşkanımızla ilgili yayınını şiddetle kınıyoruz. Kişi haklarına saldırı, mizah ve ifade özgürlüğü değildir" dedi...

"Fikir özgürlüğü arkasına saklanarak kimseyi kandıramazsınız" diyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da, "İflah olmaz Fransız paçavrasının Cumhurbaşkanımızla ilgili ahlaksız yayınını lanetliyorum" mesajını paylaştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise yaptığı açıklamada, "Fransız dergisi nefret üretim merkezi haline gelmiştir. Bu yayın anlayışı fikir özgürlüğü değil inanç düşmanlığıdır. Bu zihniyet tiksinti verici bir noktaya ulaşmıştır" diye konuştu..

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı açıklamada, "En galiz küfürleri mizah, alçakça provokasyonları siyasi mesaj, nefreti körüklemeyi ifade özgürlüğü sananlar tarihin çöplüğünde yok olacaklar. Hakaret acizlerin silahıdır" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz