Bilgisayar Korsanlarından Bir İlk

Bilgisayar Korsanlarından Bir İlk

Bilgisayar korsanları, siber suç dünyası uzmanlarını şaşırtan bir ilke imza attı. Korsanlar, internet üzerinden çaldıkları parayı hayır kurumlarına bağışladı... Hayır kurumlarından biri ise parayı kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Darkside adlı bir bilgisayar korsanı grubu, dünyayı "daha iyi bir yere dönüştürmek" parolasıyla, şirketlerden milyonlarca dolar çaldı...

Korsanlar, paraları fakirlere verdiklerini bildirdiler.. Bunu kanıtlamak için de, iki hayır kurumuna 10 bin dolarlık Bitcoin bağışladıklarını gösteren faturaları paylaştılar.

Hayır kurumlarından biri, Children International ise parayı kabul etmeyeceklerini açıkladı.

13 Ekim tarihli blog paylaşımında, korsanlar fidye yazılım saldırılarıyla sadece büyük, kârlı şirketleri hedef aldıklarını iddia etti. Korsanlar, bu tür saldırılarda, fidye ödenene dek şirket ya da kurumların bilgisayar sistemlerini rehin tutuyorlar.

Korsanların paylaşımlarında, "Bu şirketlerin ödediği paranın bir kısmının hayır kurumlarına gitmesi adil olur. Yaptığımız işin ne kadar kötü olduğunu düşünürseniz düşünün, birilerinin yaşamını değiştirdiğini bildiğimiz için memnunuz. Bugün ilk bağışlarımızı
gönderdik" denildi.

Darkside bilgisayar korsanlığı grubu yeni bir çete.. Kripto-para piyasası analizleri, bu grubun kurbanlarından haraç aldıklarını teyit ediyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz