Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz'deki Yeni DoğalGaz Rezervini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karadeniz'deki Yeni DoğalGaz Rezervini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih sondaj gemisinde, Karadeniz'deki yeni rezervi açıkladı. 85 Milyar metreküp ek doğalgaz rezervi bulunduğunu söyleyen Erdoğan; "Hedefimiz 2023 yılında bu gazı milletimizin kullanımına sunmak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fatih sondaj gemisinde yeni doğalgaz rezerv miktarını açıkladı.

Erdoğan; "Hedef , 2023'te gazı milletimizin kullanımına sunmak" dedi.

Test analiz ve detaylı mühendislik çalışmaları sonunda keşfettiğimiz rezerve 85 milyar metreküp daha ilave edildikeşfettiğimiz hidrokarbon kaynakları ekonomik olarak çok önemli değerdir.

Türkiye net ithalatçı bir ülkedir. Ülkemizin çeşitli yerlerinde küçük miktarda petrol ve doğalgaz çıkmakla birlikte tüketim içerisinde yetersiz bir düzeyde.

Karadeniz'deki rezerv ülkemizin en büyük hidrokarbon kaynağıdır. Devamının da geleceğine inandığım bu keşiflerle inşallah ülkemizin doğal gazda dışarıya bağlılığı önemli ölçüde azalacaktır.

Bizim kimsenin hakkında, hukukunda özellikle de toprağında gözümüz yoktur. karadeniz'de ve akdeniz'de hidrokarbon kaynakları aramayı sürdüreceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Doğu Akdeniz" mesajı da verdi; " Ülkemizin ve Kuzey Kıbrıs'ın haklarını hiçe sayan hiçbir oldu bittiye izin vermemeye kararlıyız" dedi....

Doğu akdeniz'dehiçbir zorbalığa komedi düzeyine varan oyunlara eyvallah etmeyeceğiz. Ülkemizin ve kıbrıs halkının haklarını hiçe sayan hiçbir oldubittiye izin vermemeye kararlıyız.

Doğu akdeniz'deki hidrokarbon kaynaklarını paylaşım mücadelesinden türkiye'yi dışlama çabalarına rıza göstermeyerek yeni bir dönemin kapısını açtık.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz