Facebook Şikayetleri Dikkate Aldı

Facebook Şikayetleri Dikkate Aldı

Sosyal medya platformu Facebook uzun süredir gelen şikayetleri dikkate aldı.. Şirketten yapılan açıklamada, Holokost'u yani Yahudi soykırımını inkar eden ya da yalanlayan paylaşımların yasaklanacağı duyuruldu.

Facebook'un üst düzey yöneticisi Mark Zuckerberg, şirketin daha önce nefret suçlarını veya toplu katliamı öven yayınları kaldıran politikasını "Holokost'u reddeden her türlü içeriği yasaklayarak" genişlettiğini açıkladı.

Zuckerberg, "İnsanlar Facebook'ta Holokost'u ararsa, onları doğru bilgi almaları için yetkili kaynaklara yönlendirmeye başlayacağız" dedi.

İfade özgürlüğü ve nefret söylemi arasında denge kurmanın zorluğuna dikkati çeken Zuckerberg, "Kabul edilebilir olan ve olmayan konuşma arasındaki doğru çizgileri çizmek basit değil. Yine de, dünyanın mevcut durumuyla bunun doğru denge olduğuna
inanıyorum" diye konuştu.

Zuckerberg, 2018'deki bir röportajında, Facebook'un Holokost'u reddeden içeriği kaldırmaması gerektiğini söylemişti.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılan bir anket, 40 yaşın altındaki yetişkinlerin yaklaşık dörtte birinin Holokost'un bir "efsane" olduğuna inandığını veya abartıldığını düşündüğünü ortaya çıkarmıştı...

Facebook'un, bu yılın ikinci çeyreğinde 22,5 milyon nefret söylemini kaldırdığı bildirilmişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz