Kabine Toplantısında Koronavirüs Önlemleri Görüşüldü

Kabine Toplantısında Koronavirüs Önlemleri Görüşüldü

Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronovirüsle mücadelede alınan ek tedbirleri açıkladı... Verilen cezalarının tahsil edilmesine ilişkin düzenleme yapılacağını kaydeden Erdoğan, denetimlerin sıklaştırılacağını, il bazında 65 yaş üstü vatandaşların şehiriçi ulaşım saatlerine sınırlama getirilebileceğini söyledi... Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin de mesajlar verdi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında koronavirüsle mücadelede alınan kararları açıkladı...

Cezaların bazı kamu işlemlerinden önce ödenmesi zorunlu hale getirilecektir. kafe ve restoranların denetimleri sıklaştırılacak.

İzolasyonda olan kişilerin kurallara uyup uymadığı daha yakından takip edilecek. aşıların türkiye'deki çalışmaları yakından takip edilecek.

65 Üstü yaş vatandaşlarımızın ulaşım saatlerinde sınırlama yapılabilecek. yerli aşıda insan üstündeki deneme çalışmaları önümüzdeki ay başlayacak.

Erdoğan, tedbirlerin vatandaşların günlük hayatlarını zora sokmak için değil, herkesin sağlığını korumak için alındığını vurguladı.

Son dönemde vaka hasta sayılarında yaşanan artış hepimizi üzüyor. henüz tedavisi bulunamadığı için salgına karşı en etkili tedbir tamam diye ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafe üçlüsüdür.

Cumhurbaşkanı, yerli aşı çalışmalarında da önemli mesafe kat edildiğini kaydetti...

Kendi aşımızı üretme yolunda hızla ilerliyoruz. halen 8 aşı geliştirme çalışmasının ikisinde hayvan deneyleri başarıyla tamamlandı.

Özel sektöre ait bir firmanın altyapısı aşı üretmeye hazır hale getirmeye çalışıyoruz. önümüzdeki yılın ilk aylarında aşıyı milletimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz.

Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin de mesajlar verdi.

Bir yandan salgının önünü kesmek için gece gündüz çaba sarf ederken diğer yandan doğu akdenizdeki haklarımızı koruyoruz.

Doğu akdeniz'de türkiye'yi yok sayıp kendi tez ve haritalarını kabul ettirmeye çalışanlar diplomasi masasına yaklaşmaya başladı...

Sırf türkiye'ye olan husumetlerinden dolayı ... kendi sonlarını hazırlıyorlar.

Hiçbir mücadeleden kaçınmayız. bu söylediklerimizin kuru bir retorik olmadığını ispata sadece son dönemdeki mücadelelerimiz dahi yeterlidir.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz