CHP'nin Yeni A Takımı Belli Oldu

CHP'nin Yeni A Takımı Belli Oldu

CHP'de 37. Olağan Kurultay sonrası, MYK'da yer alacak isimler belli oldu... 18 olan MYK üye sayısı ise 16'ya düştü. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun A takımına 4 yeni isim girdi. Selin Sayek Böke yeni Genel Sekreter oldu, Faik Öztrak Parti Sözcüsü görevine devam edecek.

Geçtiğimiz hafta yapılan CHP 37'nci Olağan Kongresi'yle Kemal Kılıçdaroğlu tekrar Genel Başkan seçilmiş, Parti Meclisi de belirlenmişti.

CHP'de kurultayın ardından gerçekleşen Parti Meclisi toplantısı sonrası, 'A takımı' olarak bilinen Merkez Yönetim Kurulu üyeleri de belli oldu. 

MYK'da 18 olan sayı 16'ya düştü.

12 isim değişmezken, listeye 4 yeni isim girdi.

Bu isimler; Yüksel Taşkın, Selin Sayek Böke, Ali Öztunç ve Ahmet Akın oldu.

CHP Genel Sekreterliği koltuğu ikinci kez bir kadına emanet edildi... Selin Sayek Böke, CHP Genel Sekreteri olarak, bu koltuğa oturan ikinci kadın oldu.

Daha önce 1996-1999 yılları arasında CHP'nin ve Türkiye'nin ilk kadın grup başkanvekili olan Oya Araslı, 13 Eylül 2000 ile 1 Ekim 2000 tarihleri arasında CHP Genel Sekreterliğe getirilmişti.

Kılıçdaroğlu'nun A takımında yeri değişmeyen isimlerden biri de Parti sözcüsü Faik Öztrak oldu. Öztrak yeni dönemde de Sözcülük görevini sürdürecek..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz