İstanbul'da Koronavirüs Denetimleri

İstanbul'da Koronavirüs Denetimleri

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi İstanbul'da da polis denetimleri artırıldı. Sokaklar, kafeler, eğlence yerleri ve teknelerde kontroller sürerken; 3 tahditli koronavirüs hastası sokakta yakalandı.

Son günlerdeki kovid-19 vaka artışlarıyla birlikte yurt genelinde denetimlerini artıran polis, İstanbul'da da harekete geçti. Yetkililer, vatandaşları tedbirlere sıkı sıkıya uymaları konusunda uyarırken, kontroller de sürdürülüyor.

Tüm uyarılara ve her gün onlarca vefat haberine rağmen önlemleri hiçe sayanlar, yine denetimlere takılıyor. İşte, salgını umursamayıp teknede eğlence yapanlar...

Teknelerde denetleme yapan polis ekipleri, maske takmayanlara 900 lira para cezası uyguladı

Kasımpaşa'da da yasak olmasına karşın asker uğurlama konvoyu yapıldı. Polis, asker uğurlamaya katılanlara, para cezası için tutanak tuttu.

Kafe, bar, eğlence yeri ve sokaklarda hem korona hem de asayiş uygulamaları kapsamında denetim yapan polis, 45 aranan kişi ile 3 tahditli koronavirüs hastasını sokakta yakaladı.

Kentin 39 ilçesinde eş zamanlı kontrolde, 99 kişi hakkında da işlem yapıldı.

Maltepe'de de düğünlerde fiziksel mesafe ve maske denetimi vardı. Bazı vatandaşların mesafeye uymak için karşılıklı ip tutarak oyun oynadıkları görüldü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz