Yürütülen Soruşturma Kapsamında 16 Kişi Gözaltına Alındı

Yürütülen Soruşturma Kapsamında 16 Kişi Gözaltına Alındı

Beyrut'ta patlamayla gelen facianın yaralarını sarmak için çalışmalar sürdürülüyor... Olayla ilgili soruşturma kapsamında 16 kişi gözaltına alındı... 135 kişinin hayatını kaybettiği, yaklaşık 5 bin kişinin yaralandığı facia sonrası, Arap dünyasından pek çok ülke Lübnan'a yardım eli uzattı.

Lübnan'da meydana gelen şiddetli patlamanın yankıları sürüyor, yaralar sarılmaya çalışılıyor...

Beyrut Limanı'nda görevli 16 kişinin olayla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alındığını bildirildi.

Lübnan'ın Amman Büyükelçisi Tracy Chamoun, salı günü Beyrut Limanı'ndaki şiddetli patlamaya tepki olarak istifasını açıkladı.

büyük maddi hasara ve can kaybına yol açan patlamanın ardından pek çok Arap ülkesi başta sahra hastaneleri olmak üzere Lübnan'a tıbbi ve insani yardım gönderdi.

Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış, ardından tüm Beyrut'u sarsan çok güçlü bir patlama meydana gelmişti.

Sağlık Bakanı Hamad Hasan, patlamada 135 kişinin hayatını kaybettiğini, yaklaşık 5 bin yaralı ve onlarca kayıp olduğunu duyurmuştu.

Lübnan Hükümeti dün, patlamayla ilgili 5 gün sürecek bir soruşturma yapılacağını açıkladı...

limanda 2014'ten bu yana depolama, koruma ve denetim işlerini yürüten tüm sorumlular hakkında ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı getirildi...

Tunus'ta onlarca kadın, patlamanın ardından başkent Tunus'taki Habib Burgiba Caddesi'nde Lübnan'a destek gösterisi düzenledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz