İstanbul'da KOVİD-19 Denetimleri

İstanbul'da KOVİD-19 Denetimleri

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında İstanbul'da da denetimler sıkılaştı. Ekipler, çok sayıda kişiye cezai işlem uyguladı.

Pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş merkezleri, lokantalar, kafeteryalar...

Artan Kovid-19 vakaları sonrasında İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği genelge çerçevesinde denetimler artırıldı.

Esenyurt'ta toplu taşıma araçları tek tek durdurularak fiziki mesafe ve maske kuralına uyulup, uyulmadığı kontrol edildi.

Belirlenenden fazla yolcu alan araç sürücülerine cezai işlem uygulanırken, ayaktaki fazla yolcular araçlardan indirildi. 12 olması gereken yolcu sayısının 36 olması nedeniyle bir minibüs şoförüne ceza yazıldı.

Ekipler, Beşiktaş Çarşı'da maske takmayan vatandaşları uyardı. Maske takmayan ya da maskesini koluna takan kişilere cezai işlem uygulandı.

Polis ekipleri, zabıtayla birlikte yemek mekanlarını da denetledi. Bir restoranda müşterilere maskesiz servis yapan garsona 900 lira ceza kesildi.

Kadıköy'de yapılan denetimler sırasında bir kişi maske takılmamasına tepki göstererek, "Ben Moda'da yürüyemiyorum hepsi maskesiz, kaçıyorum" dedi.

Üsküdar'da bulunan esnaflar da denetlendi. İlçe Kaymakamı, sahilde oturan vatandaşlara uyarılarda bulundu; maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıttı.

Maltepe, Avcılar, Kadıköy ve Eyüpsultan'daki denetimlere de kaymakamlar katıldı.

Küçükyalı ve Erenköy'deki semt pazarında da denetim yapıldı.

Pazar girişinde vatandaşların ateşi ölçüldü, girişe dezenfektan konuldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz