Ülke Genelinde Sıkı Denetim

Ülke Genelinde Sıkı Denetim

İçişleri Bakanlığınca, Kurban Bayramı öncesi ülke genelinde denetimler artırıldı. 62 bin 95 personelin katıldığı uygulamada, çeşitli suçlardan aranan Bin 473 şahıs yakalandı, 5’i çocuk olmak üzere 49 kayıp şahıs bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Ankara-Kırıkkale kara yolunda havadan trafik incelemesinde de bulundu. Soylu, "Kurban Bayramı'nda 163 bin polisimiz ve jandarmamız görev yapacak" dedi.

Kurban Bayramı öncesi yurt genelinde trafik ve asayiş denetimleri sıklaştırıldı.

Tüm illerinde eşzamanlı güvenlik uygulaması gerçekleştirildi. 62 Bin 95 personelin katıldığı uygulamada, bayram öncesi halkın yoğun olarak bulunabileceği yerler denetlendi.

Uygulamada, çeşitli suçlardan aranan Bin 473 şahıs yakalandı, 5’i çocuk olmak üzere 49 kayıp şahıs bulundu.

Uygulama sonucu 594 aranan araç tespit edildi, 538 araç trafikten men edildi.

27 bin 942 umuma açık iş yeri denetlendi, 115 umuma açık iş yerine işlem yapıldı, 4 iş yeri kapatıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da helikopterle Ankara-Kırıkkale kara yolunda incelemede bulundu.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ile Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanı Mehmet Yavuz'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Soylu, yol uygulamalarına da katıldı.

İçişleri Bakanı, Kurban Bayramı'nda 163 bin polis ve jandarmanın görev yapacağını söyledi. Trafik denetimlerinde de 12 bin 420 polis görev alacak.

İçişleri bakanı olarak ben, bakan yardımcılarımız, genel müdürlerimiz, emniyet genel müdürümüz ve jandarma genel komutanımız, bayram süresince çeşitli bölgelerde hem denetimde bulunacaklar hem de eğer aksaklıklar görüyorlarsa bunların
düzeltilmesi hususunda birtakım müdahaleleri de yapacaklar. Aynı zamanda jandarma ve polis müfettişlerimiz de denetimlerin nasıl olduğu konusundaki organizasyona katkıda bulunacaklar.

Bu arada, Bayram öncesi İstanbul trafiğinde yaşanan yoğunluk dikkati çekti. bayram tatilini il dışında geçirmek isteyenlerin yola çıkmasıyla İstanbul'da trafik yoğunluğu yaşandı.

Benzer yoğunluk Düzce ve Bolu Dağı kesiminde yaşandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz