Pençe - Kartal Orepasyonu Sürüyor

Pençe - Kartal Orepasyonu Sürüyor

Terör örgütüne yönelik operasyonlar, kararlılıkla devam ediyor... Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde gizlenen 3 terörist, SİHA'ların desteğiyle etkisiz hale getirildi. Operasyonda teröristlere ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi de ele geçirildi. Güvenlik güçleri, Karadeniz bölgesine terörist grupların sızma ihtimaline karşı alarm durumuna geçti.

Pençe- Kaplan operasyonu da başarıyla sürdürülüyor. Milli Savunma Bakanlığı , sosyal medya hesabından 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Açıklamada, "Kahraman Komandolarımız PençeKaplan Operasyonu bölgesinde terör yuvalarını yerle bir etmeye devam ediyor.

Her mağaraya giren, her taşın altına bakan Komandolarımız bölgede gizlenen 3 PKK’lı teröristi daha bularak SİHA'larımızın da desteğiyle etkisiz hale getirdi" denildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Operasyon kapsamında teröristlere ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiğini açıkladı.

Bakanlık açıklamasına göre arama tarama faaliyetlerinde, terör örgütüne ait 1 AK-47 piyade tüfeği, 200 Doçka uçaksavar mühimmatı,

1 kullanılmamış TAS füzesiyle çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Karadeniz'de güvenlik güçleri tarafından yürütülen başarılı operasyonlarla, terör örgütünün sözde "Karadeniz Açılım Grubu"nun tamamı etkisiz hale getirilmişti.

Ancak bölgeye yeniden sızma ihtimali nedeniyle güvenlik güçleri hareket geçti. Bölgede operasyonların arttırıldığı kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı da jandarma ekiplerinin Erzurum'un Şenkaya ilçesinde düzenlediği operasyonda, 2 teröristin teslim olduğunu bildirdi. Bölgedeki operasyonlar da devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ikna girişimiyle terör örgütünün barınma alanlarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan kadın terörist ise Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü'nde ailesiyle buluşturuldu.

Kadın terörist , örgütün Suriye'deki barınma alanlarından 10 Temmuz'da kaçtığını ardından Mardin'in Nusaybin ilçesindeki 2'nci Kara Hudut Tabur Komutanlığı'na gelerek, güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi.

Bu arada Suriye'de Türk güvenlik güçlerince yakalanan terörist, örgütün sivillerin yoğun olduğu bölgelerde para karşılığında bombalı saldırılar yaptırdığını ve bunlardan birini de kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf etti.
Teröristin ifadesi doğrultusunda örgütün Türkiye'de bağlantılı olduğu tespit edilen 8 kişi gözaltına alındı. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz