Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Meteoroloji'den Sağanak Uyarısı

Yeni haftada bazı bölgeler, sağanak yağışın etkisinde kalacak... Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyi için sağanak uyarısı devam etti. Meteoroloji yetkilileri, sağanak nedeniyle oluşabilecek su baskınlarına karşı vatandaşları, uyardı. Yurdun diğer bölgelerinde ise hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor...

Meteoroloji'nin yeni haftaya ilişkin bazı illerde sağanak uyarısı sürdü.

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyi için sağanak uyarısı yapılırken, bu bölgelerdeki vatandaşların oluşabilecek sel baskınlarına karşı dikkatli olmaları istendi.

Sağanak yağışın en fazla etkili olacağı illerin başında ise Doğu Karadeniz'de Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin geliyor.

Bu illerde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Doğu Anadolu'nun kuzeyinde de sağanak etkisini sürdürüyor. Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı için de sağanak uyarısı yapıldı.

Kars’ın Kağızman ilçesinde bir süredir etkili olanak yağış nedeniyle sel oluşmuştu; o sel meyve bahçelerine ve ekili arazilere zarar verdi.

KARS'ın Selim ilçesine bağlı Başköy'de dere taştı, ev ve ahırlar da su altında kaldı. 20'ye yakın ev ve ahırda maddi hasar meydana geldi.

Sel nedeniyle kapanan Kars-Kağızman kara yolu da yapılan uzun çalışmalar sonucu ulaşıma açıldı.

Iğdır'da Zaraphane mezrası da sağanak yağıştan en çok etkilenin yer oldu. Bu bölgede oluşan selde ev ve ahırlarda hasar meydana geldi; vatandaşların bazı hayvanları telef oldu.

Bu arada Meteoroloji'den gelen tahmine göre diğer bölgelerde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, sıcaklık mevsim normallerinde seyredecek

Rüzgar ise Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli esecek; bu nedenle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları da istendi.

Gözler ise İstanbul'da...

İstanbul'da hafta sonu akına uğrayan Şile plajlarında yaşanan yoğunluk dikkat çekti. Plajlarda maske takma ve mesafe kurallarına uyulmadığı da gözlerden kaçmadı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz