MHP Lideri Bahçeli'den Ayasofya Açıklaması

MHP Lideri Bahçeli'den Ayasofya Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Ayasofya açıklaması geldi... "Ayasofya’nın ibadete açılması inanç haklarımızın mecburi bir gereğidir. Aksi bir iddia ve ileri sürülecek ifade hükümsüz ve temelsizdir" diyen Bahçeli, ABD yönetimine de sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, belediye başkanlarıyla bir araya geldiği toplantı sonrası yazılı bir açıklama yaparak gündemi değerlendirdi.

Ayasofya'nın ibadete açılmasını "tarihi bir sorumluluk" olarak niteledi.

Aynı zamanda eşsiz bir mimarlık ve sanat abidesi olan Ayasofya'nın ibadete açılması inanç haklarımızın mecburi bir gereğidir. Aksi bir iddia ve ileri sürülecek ifade hükümsüz ve temelsizdir.

Ayasofya'nın niteliği ve kullanım amacının değişmeyeceğini vurgulayan Bahçeli, "Milletimizin isteği olmuş, adalet ve hak yerini bulmuştur" dedi.

Yıldır devam edegelen fetih sürecimiz yeni bir safhaya geçmiş, bütün Türk ve İslam beldeleri ayağa kalkmıştır... 86 Yıldır kutuplaşmalara konu olan bir tartışma hukuki ve siyasi mutabakatla çözüme kavuşturulmuştur...

MHP Lideri, karara tepki gösteren ABD'ye de yanıt verdi.

Kudüs’te menfur senaryoları tedavüle sokanların ayasofya özelinde bize ikaz dolu mesajlar vermesi nafile bir çabadır. ABD yönetiminin "hayal kırıklığı" yorumu cibilliyetsiz ve ciddiyetsiz bir ithamdır. 1987'den 2019'a kadar silah ambargosu uyguladığı
Güney Kıbrıs rum yönetimi'ne, birden bire askeri eğitim desteği vereceğini ve kaynak sağlayarak güvenlik ilişkilerini geliştireceğini duyuran ABD, Türkiye’yi sıkıştırmak maksadıyla hamle üstüne hamle yapmaktadır.

Bahçeli, Yunanistan Başpiskoposu'na da seslendi "bundan sonra ağır bir mahcubiyet ve mağlubiyet travmasına gömülecek, nifak saçan ağzını bıçak bile açamayacaktır" dedi.

Devlet Bahçeli'nin gündeminde Meclis'te kabul edilen baro düzenlemesi de vardı... Çoğulcu demokrasiden söz edenlerin çoklu baro sistemine karşı olmasını "abes" bulduğunu belirtti.

Baroların demokratikleşmesi bazı kesimleri neden ürkütmektedir? Çoklu baroyla birlikte baroların siyasileşeceğini iddia edenler, bugünkü şartlarda baroların siyasetten başka ne iş yaptığını hangi ara itiraf edeceklerdir?

Savunma hakkı kutsaldır, yok sayılamayacaktır. Ancak bazı barolar sadece ikbal ve istikballerinin savunulmasıyla uğraşmaktadır.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz