İstanbul'da Kontrollü Sosyal Hayat

İstanbul'da Kontrollü Sosyal Hayat

İstanbul'da salgın tedbirlerini hiçe sayan görüntüler, kameralara yansımaya devam ediyor. Esenyurtta bir minibüsten 14 yerine 42 yolcu çıktı. İşte, kentten kontrollü sosyal hayat manzaraları...

Minibüs, öyle kalabalıktı ki; kapı kapanamadı, yolcular neredeyse dışarı taştı.

Koronavirüs tedbirlerini hiçe sayan bu minibüs, Esenyurt'ta denetime takıldı. 14 kişi olması gerekirken içinden tam 42 kişi çıktı. Şoföre, 3 bin 180 lira para cezası kesildi.

Yine Esenyurt'ta koronavirüs tedbirlerine uymayan bir kafeye de, 127 bin lira para cezası kesildi. Kurallara uymayan 6 müşteriye de 3 bin 150'şer lira para cezası verildi.

Endişe yaratan bu görüntü ise, Arnavutköy'den....

İnsanların merakı; salgın korkusunu da, fiziksel mesafeyi de yendi. Mahalledeki çocukların bir inşaat içinde ceset gördüklerini söylemesi üzerine polis alarma geçti. Meraklı mahalleli, çalışmaları iç içe bir şekilde film gibi izledi. Bir çoğunda maske de
yoktu.

Kiralık teknelerin eğlence yeri olarak kullanılması ile ilgili denetimler de sürüyor. Kabataş açıklarındaki bir tekneye yapılan baskında, fiziksel mesafe ve maske kuralının ihlal edildiği görüldü.

Polis, teknedeki 49 kişiye toplam 154 bin 350 lira para cezası kesti.

Bu arada pandemi nedeniyle yaklaşık 4 aydır kapalı olan lunaparklar yeniden açıldı. Oyun alanları fiziksel mesafe kuralına uygun olarak yeniden düzenlendi. İçeride maske takılmasının zorunlu olduğu Bostancı'daki lunapark havadan görüntülendi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz