Yurtta Korona Önlemleri

Yurtta Korona Önlemleri

KOVİD-19 salgınına ilişkin tedbirler kapsamında Şanlıurfa'da 43 ev, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde ise bir sokak karantinaya alındı... Kovid-19 hastası 2 Türk vatandaşı, Sağlık Bakanlığı tarafından ambulans uçakla Rusya'dan Bursa'ya getirildi. İstanbul'da bazı bölgelerde yaşanan yoğunluk da gözlerden kaçmadı; polis anonslarla vatandaşları maske takmaları konusunda uyardı.

KOVİD-19 salgını nedeniyle Şanlıurfa'da yeni tedbir kararları alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezi ve ilçelerinde yaşayan bazı vatandaşların Kovid-19 test sonuçları pozitif çıktı. Haliliye'de 12, Karaköprü'de 23, Akçakale'de 3, Eyyübiye'de 3 ve Ceylanpınar ile Suruç ilçesinde birer adreste karantina tedbiri
uygulanmasına karar verildi. Öte yandan, kentteki 24 evdeki karantina ise sona erdirildi.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir sokakta pozitif vaka ve bunlarla temaslı kişiler olduğu tespit edildi. Test sonucu pozitif çıkan ve tedavi altına alınan 8 kişinin, diğer evlerdeki bazı vatandaşlarla temas kurdukları gerekçesiyle sokağın karantinaya alınmasına
karar verildi. Sokakta başlatılan karantina uygulamasının 7 gün süreceği belirtildi.

rusya'da, salgın nedeniyle hastalanan 2 Türk vatandaşı da , Sağlık Bakanlığınca gönderilen ambulans uçakla Bursa'ya getirildi. 59 yaşındaki Sedrettin Küçük ile 51 yaşındaki uğur kurt Bursa Şehir Hastanesinde tedavi altına alındı.

Gözler bir yandan da İstanbul'daydı. Kadıköy Caddebostan Sahili'ne akın eden vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Bazı vatandaşların maske takmaması üzerine polis sık sık uyarıda bulundu.

Polisin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde denetimleri de günboyu sürdürdü.

köprüden geçmek isteyen araçlar tek tek durduruldu, vatandaşların izin belgeleri kontrol edildi; belgeleri bulunmayanlara cezai işlem uygulandı.

D-100 Karayolu Merter mevkiinde yapılan denetimlerde de polis bazı sürücüleri maske takmadığı için uyardı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz