Meclis'te BU Hafta

Meclis'te BU Hafta

Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu hafta da yoğun mesaisini sürdürecek... Meclis Genel Kurulu, yeni yargı paketi görüşmelrine devam edecek... Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda ise hobi bahçeleri ile tütün ve alkol üretimine ilişkin düzenlemeleri içeren teklif görüşülmeye başlanacak...

Türkiye Büyük Millet Meclisi bu hafta da yoğun mesaisine devam edecek...

Meclis Genel Kurulu, 30 Haziran Salı günü toplanarak Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanan hukuk davalarına ilişkin yargı paketinin görüşmelerini sürdürecek.

Düzenlemeyle "yargılamayla ilgili kişilerin korunmaya değer üstün bir menfaatinin bulunması" halinde, duruşmaların bir kısmı veya tamamı gizli yapılacak.

Hakimin reddi nedenlerine, daha önce aynı uyuşmazlıkta arabuluculuk veya uzlaştırmacılık yapmış olma da eklenecek.

Tanığın, bilirkişinin veya uzmanın ses ve görüntü nakledilmesi yoluyla bulundukları yerden dinlenilmesi için tarafların rızası gerekecek.

Aleyhine ihtiyati tedbir veya ihtiyati haciz kararı verilen taraf, bu karar yüzüne karşı verilmişse doğrudan istinaf kanun yoluna başvurabilecek, yokluğunda verilmişse öncelikle kararı veren mahkemeye itiraz edebilecek.

Tüketici mahkemelerinde görülen uyuşmazlıklarda dava açılmadan önce arabulucuya başvurulacak.

Kadastro mahkemesinin verdiği kararlara karşı miktar veya değere bakılmaksızın istinaf veya temyize gidilebilecek.

meclis Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, 30 Haziran Salı günü toplanarak Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'ni görüşecek.

34 maddeden oluşan teklif tütün ve alkol satışının yanı sıra hobi bahçelerine ilişkin düzenlemeleri içeriyor...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz