Sıcaklıklar Normalin Üzerine Çıkacak

Sıcaklıklar Normalin Üzerine Çıkacak

İstanbul başta olmak üzere bazı illerdeki sağanak yağış ve sel felaketlerinin ardından gözler Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün vereceği yeni bilgilere çevrildi... Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz'de sağanak yağış bekleniyor, yurdun geri kalan kısmında ise yağışlar etki alanını daraltacak, hava sıcaklığı normalin üzerine çıkmaya başlayacak

İstanbul ve bazı illerde sağanak yağışların ardından gözler verilecek yeni bilgilere çevrildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahmin ve uyarı merkezi de haftalık hava durumuna ilişkin son verileri paylaştı.

Buna göre Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ve doğu karadeniz için yağış beklentisi var..

Erzurum, Ağrı, Kars, Ardahan ve Iğdır'da, sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ordu ve Artvin'de DE sağanak yağış etkili olacak.

Yurdun geri kalanında hava sıcaklığı normalin üzerine çıkacak. Marmara Bölgesi'nde açık hava öngörülüyor.

Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Güney ege ve Batı Akdeniz’de de sıcaklık 37-38 dereceleri bulacak. Güneydoğu’da ise 40 dereceye ulaşacak

Rüzgarın da Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da hafta sonu sıcak havayı fırsat bilenler de bazı bölgelerde yoğunluk oluşturdu. Onlardan biri de Galata köprüsüydü. Köprü'de balık tutanlar ve deniz girenler dikkat çekti.

MUĞLA'da da tatilciler güneşin tadını çıkarmaya başladı. Ula ilçesi yeni normal hayata geçilmesinin ardından tatilcileri ağırlamaya başladı. Hava sıcaklığının 37, deniz suyu sıcaklığının 27 derece ölçüldüğü turistik bölge Akyaka'da nem oranı da yüzde 34'ü
gördü. Fiziksel mesafe kurallarına uydukları gözlenen tatilciler güneşli havanın keyfini denize girip, güneşlenerek çıkarttı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz