Sokağa Çıkma Yasağının İptal Edilmesi

Sokağa Çıkma Yasağının İptal Edilmesi

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sokağa çıkma kısıtlamasının iptal edilmesine tepki gösterdi. Kararla ilgili değişikliğin iktidara güveni tükettiğini vurgulayan Öztrak, "Bilim Kurulu bu kararın neresinde?" diye sordu.

Böyle bir ileri iki geri adım atarak bu süreci nasıl yöneteceksiniz? ülkeyi nasıl yöneteceksiniz? Bilim kurulu bu kararın neresinde? Sizin plan programınız yok mu? Bu nasıl bir dağınıklık? Nasıl bir gayri ciddilik?

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile duyuruldu, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan iptal edildiğini açıkladı.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili kafaları karıştıran karara ana muhalafetten tepki gecikmedi.

Açık söyleyeyim, tam bir komedi. Bu ülkenin nasıl yönetilemediğini göstermek bakımından çok güzel bir örnek. akşam başka, sabah başka konuşuyorlar. Bu krizden böyle çıkılmaz. bu pandemi böyle aşılmaz, bu buhran bu şekilde bitirilmez.

Türkiye'nin en çok ihtiyaç duyduğu şey güvendir. Maalesef tek adam parti rejiminde bu güven hızla tüketilmektedir.

Ana muhalefetin gündeminde ekonomideki son veriler de vardı.

Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Öztrak, gerçek işsiz sayısının 9 milyonu aştığını belirtti.

Böyle bir işsizlikle birlikte büyük bir yoksulluk dalgasının gelmesi kaçınılmaz. Sorun çok ciddi. Ama saray sosyetesinin umurunda değil. Damat kamu bankalarının reklam yüzü gibi sürekli kredi paketi açıklıyor. Ekonomiyi, borç vermekten ibaret

zannediyor.18 Yıldır milletimiz zaten boğazına kadar borca batırıldı.

CHP Sözcüsü, ABD'de yaşanan olaylar üzerinden de iktidara yüklendi.

Tükiye'de eşitlik, özgürlük, adalet taleplerine demir parmaklıkla cevap veren saray hükümeti aynı talepleri amerikalılar için meşru gördü. Amerikalılar için istediklerini kendi milletin kendi vatandaşın için neden istemezsin, onlara hak gördüğüni

kendi vatandaşına neden hak olarak görmezsin? Yaptıkları iş ortada, tek adam rejiminin Türkiye'yi Uluslararası demokrasi endekslerinde getirdiği yer filli diktatörlüktür.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz