Bakan Akar Onayladı; TSK'dan İhraç Edildiler

Bakan Akar Onayladı; TSK'dan İhraç Edildiler

Olağanüstü hal uygulamasının kaldırılmasından kaldırılmasından bu yana yaklaşık 2 yılda Türk Silahlı Kuvvetleri'nden FETÖ ile bağlantılı 4 Bin 562 personel ihraç edildi, 531 emekli askerin de rütbesi geri alındı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Amacımız teröristleri içimizden tamamen temizlemek" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, terör örgütüne yönelik mücadelesine devam ediyor.Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahlarda süren çalışmalarda, FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel de inceleniyor.

Olağanüstü Hal uygulamasının 18 temmuz 2018 tarihinde kaldırılmasından bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın onayıyla 4 bin 562 personel silahlı kuvvetlerden ihraç edildi. Söz konusu ihraç işlemlerinin 3 bin
554'ü geçen yıl, Bin 3'ü ise bu yıl gerçekleşti.

Aynı süre içinde 531 emekli askerin de rütbeleri geri alındı. Söz konusu süreci kararlılık ve hassasiyetle takip eden Akar'ın, önüne gelen dosyalarla ilgili hemen işlem yaptığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanı da açıklamasında, "Amacımız, bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir" dedi.

Milli Savunma Bakanlığınca FETÖ ile mücadele kapsamında; 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden bugüne kadar Türk Silahlı Kuvetleri'nden toplam 19 bin 583 personel ihraç edildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz