İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör ve asayişe ilişkin son bilgileri paylaştı... Dağdaki terörist sayısının 469 olduğunu söyleyen Bakan Soylu, "İkna ile örgütten kopardığımız kişi sayısı 76" dedi... Bakan Soylu, 15 Temmuz'dan bu yana 232 organize suç çetesinin çökertildiğini de açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda terörle mücadelenin kararlı şekilde sürdürüldüğünü söyledi, son rakamları aktardı.

Soylu, "Şu an dağdaki terörist sayısı 469" bilgisini paylaştı. Bakan Soylu, yılbaşından bu yana örgüte Türkiye'den katılanların sayısının da 16 olduğunu söyledi; "İkna ile örgütten kopardığımız kişi sayısı ise 76" dedi.

İçişleri Bakanı, asayiş olaylarıyla mücadeledeye ilişkin de bilgiler verdi. 15 Temmuz darbe griişiminden bugüne kadar 232 organize suç çetesinin çökertildiğini kaydetti.

Soylu, "Kaçak sigara miktarı yüzde 21'den 2'ye düştü. Mal varlığına karşı işlenen 9 suç var. Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar bu suçların yüzde 38'i aydınlatılıyordu. Şu an yüzde 54'ü aydınlatılıyor" dedi.

İçişleri Bakanı, hırsızlık suçlarının günlük 281'den 126'ya düştüğünü belirtti. "Bu, Türk polis teşkilatının başarısıdır" ifadesini kullandı.

Soylu, salgın sürecinden önce 60 gün ile sonraki günler kıyaslandığında evde kadına yönelik şiddet oranının yüzde 12 azaldığını, kadın cinayetlerinin ise yüzde 38 düştüğünü söyledi

Bu arada geçen yıl yaklaşık 500 polis disiplinsizlik nedeniyle meslekten ihraç edildi; disiplin sürecindeki emniyet personelinin sayısı ise 12 bin 500

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz