Fransa'da Sağlık Çalışanları Ayakta

Fransa'da Sağlık Çalışanları Ayakta

Covid-19 salgınının en çok etkilediği Avrupa ülkelerinden Fransa'da, sağlık çalışanları hükümete tepki gösterdi.. Başkent Paris'te düzenlenen gösteride, hastanelerdeki çalışma koşulları protesto edildi.. 3 kişinin gözaltına alındığı eylemde 60 kişiye, izinsiz gösteriye katıldıkları gerekçesiyle para cezası verildi.

Fransa'nın başkenti Paris'te sağlık çalışanları çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla gösteri düzenledi.

Robert Debre Hastanesi'nin önünde toplanan sağlık çalışanları, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümet karşıtı sloganlar attı, pankartlar taşıdı.

Kötü çalışma koşullarına tepki gösteren eylemciler, hastanelerde imkanların iyileştirilmesini ve maaşlara zam yapılmasını talep etti.

Sarı Yelekler de gösteriye katılarak sağlık çalışanlarına destek verdi.

3 kişinin gözaltına alındığı eylemde 60 kişiye, izinsiz gösteriye katıldıkları gerekçesiyle para cezası verildiği belirtildi.

Sağlık çalışanları, bir yıldan fazla bir süredir hastanelerde imkanların yetersizliği ve kötü çalışma koşulları nedeniyle hükümetten acil eylem planı bekliyor.

Ülkede Covid-19 salgınında hastanelerde ve yaşlı bakımevlerinde görev yapan sağlık çalışanları, maske yetersizliği nedeniyle hükümete tepki göstermişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz