Venezuela Devlet Başkanına Suikast Girişimi

Venezuela Devlet Başkanına Suikast Girişimi

Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya suikast düzenlemek için Venezuela'ya sızmaya çalışırken yakalanan iki Amerikan paralı askerin sorgu görüntüleri yayınlandı... Askerler, operasyonda Maduro için kullandıkları kod adının 'büyük ikramiye' anlamına gelen 'jackpot' olduğunu söyledi.

Venezüella'ya sızıp, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu devirme operasyonu yürütürken yakalananlar arasında bulunan Amerikan özel güvenlik şirketi mensubu 2 kişinin, mahkum üniforması giymiş halde sorgulandıkları görüntüleri yayımlandı.

Amerikan Ordusu Özel Kuvvetleri eski mensupları olan Denman ile Berry, sorgu görüntülerinde, operasyonun amacının 'Venezüella'yı işgal, ordu ve polis hedeflerini ele geçirmek, görevdeki devlet başkanını yakalamak' olduğunu tekrarladı.

Amerikan paralı askerler, operasyonun hedefi olan Maduro için 'büyük ikramiye' anlamındaki 'jackpot' kelimesini kullandıklarını ilk kez açıkladı.

Operasyonun sorumluluğunu üstlenen Silvercorp güvenlik şirketiyle ile sözleşme imzalamadığını söyleyen Denman, üst düzey yönetici Goudreau ile ayaküstü konuştuklarını anlattı.

Denman, operasyon sözleşmesini imzalayan tarafın, Amerikan destekli Venezuelalı muhalif lider Juan Guaido olduğunu aktardı... Guaido'nun ise imzayı attığını, ama sonrasında kendilerine ödeme yapmadığını dile getirdi.

Sözleşmeyi inkar eden Guaido'nun Silvercorp ile imzaladığı darbe operasyonu anlaşması, daha önce Amerikan basınında yayınlanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz