19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı. Bayram nedeniyle liderler de kutlama mesajları yayımladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla Anıtkabir'de tören düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyet, salgın nedeniyle fiziki mesafe kurallarına uygun şekilde Aslanlı Yol’dan yürüyerek büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıktı

Bakan Kasapoğlu mozoleye çelenk bıraktı, ardından saygı duruşunda bulundu, istiklal marşı okundu

Kasapoğlu daha sonra misakı milli kulesine geçerek, Anıtkabir özel Defterini imzaladı

Aziz Atatürk… Bir milletin umudu olarak Samsun’da başlattığınız istiklal mücadelemizin 101. Yıldönümü idrak ediyoruz. Bütün dünyayı etkileyen pandemi sebebiyle bayramımızı bu yıl evlerimizde fakat aynı ruh ve coşkuyla kutluyoruz. Bu zor pandemi
günlerinde bütün mağdur ve mazlum milletlerin elinden tutuyoruz. Sizin ve istiklalimiz için şehadete yürüyen kahramanlarımızın emanetine son nefesimize kadar sahip çıkacağız. Ruhunuz şad olsun.

bayram nedeniyle liderler de kutlama mesajları yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yaşasın özgür, bağımsız ve güçlü Türkiye" diye başladığı mesajında "Samsun'da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerlemesinin, gelişmesinin
ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz" dedi.

Meclis Başkanı Mustafa Şentop da mesajında , "19 Mayıs 1919'u anmak, benzer tehlikeler ve tehditler karşısında aziz milletimizin takınacağı tavrı, yürüyeceği yolu, ödeyeceği ve ödeteceği bedeli dosta düşmana ilan etmektir" ifadesini kullandı..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bayram mesajında "19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır" ifadesine yer verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de kutlama mesajında; "tarihin hiçbir döneminde boyunduruk altına girmemiş aziz milletimiz, 19 Mayıs'ta varlığına ve birliğine vurulmak istenen zincirleri kahramanca kırıp parçalamıştır" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz