Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'nda 19 Mayıs Töreni

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'nda 19 Mayıs Töreni

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'nda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi... Pandemi nedeniyle öğrencilerin katılmadığı tören sırasında okulu ziyaret eden Prof. Dr. Mehmet Haberal: '19 Mayıs Türkiye Cumhuriyeti'nin doğum günüdür' dedi.... Haberal; Covid-19 ile ilgili önemli mesajlar da verdi.

Özel Ayşeabla Okulları'nda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin katılmadığı tören, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

Kürsüye ilk olarak,Özel Ayşeabla Okulları ortaöğretim müdürü Mehmet Sağlam çıktı.

Sağlam, konuşmasında gençlerin ülke için önemini vurguladı.

Vatanın bütün ümidi ve geleceği sizin çalışkanlığınıza, ileri görüşlülüğüne ve inancınıza bağlamıştır. Atamızın olduğu gibi bizimde bütün ümidi siz gençliktedir.

Geleceğin aydınlığına sizlerle kavuşacağız. Ülkemizi gelişmiş toplumların da da ötesine sizzler taşıyacaksınız.

Ayşeabla Okulları Genel Müdürü ve Kurucu Temsilcisi Hilal Erdinç, bayramı öğrencilerden ayrı ve uzaktan kutlamanın üzüntüsünü dile getirdi.

Öğretmen kadrosunun öğrencilere verdiği değerin altını çizen Erdinç, Atatürk ilkeleri doğrutulsunda gençlerin yetiştiğini belirtti.

Sevgili gençler sizleri ailelerinizle birlikte 21. YY.Ye hazır bilgili kültürlü ve her bakımdan donanımlı çalıkan, özgüvenli düşünceli, iyi yürekli sevgi dolu bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. biliyoruz ki hepimiz güçümüzü atatürk'ün öngördüğü değerlerden
alıyoruz ve sizleri de bu anlayışla yetiştiriyoruz.

Törenin ardından Prof. Dr. Mehmet Haberal Özel Ayşa Abla Okulları'nı ziyaret etti.

Haberal, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıktığı tarihin önemini vurguladı. 19 Mayıs'ın Türkiye'nin doğum günü olduğunu söyledi.

Atatürk ne dedi 19 mayıs benim doğum günümdür. Ben ne diyorum 19 Mayıs Türkiye Cumhuriyetinin doğum günüdür.

İnsan kendisini hangi yaşta hissederse o o yaştadır. 19 Mayıs gençlik değil aslında Türkiye Cumhuriyetinin bütün insanlarının bayramıdır.

Prof. Dr. Haberal, Covid-19 ile ilgili de mesaj verdi.

Doğanın kendisini yenilediğini belirten Haberal, çevre ile uyum içerisinde yaşanması halinde, enfeksyon ve salgınların önüne geçilebileceğini vurguladı...

Şimdi çok çarpıcı örnek vereyim, iu gördüğünüz derimiz değilmni, burada bizimle yaşayan bir sürü şey var ne zamana akdar bu dernin bütünlüğü bozuluncaya kadar. Bide şu anda alev yanığı olan iki hastana yatıyor... Tabiatta böyledir, tabiaatı ne akdar
bozarsak, onlar yeniden harekete geçiyor. Tabiaatla iç içe yaşan insanlarda bir takım şeyler az görülüyor. Onlarla temas ediliyor onlarla bağışlıklık kazanıyor. Bazı ülkelre gidiyorum, çocuklar çırılçıplak yatıyor.. Ama şartlar öyle getirmiş. Dolayısıyla
kalabalığı ne kadar azaltırsak bu tür enfeksyonları hastalıkları çok rahat önleriz. Tabiiata dokunmayalım . Eğer dokunursak COVİD-19 Gider COVİD 20 Gelir.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz