73 Kişi Daha Hayatını Kaybetti, Toplam Kayıp 574'e Yükseldi

73 Kişi Daha Hayatını Kaybetti, Toplam Kayıp 574'e Yükseldi

Türkiye'de koronavirüsten 73 kişi daha hayatını kaybetti. Can kaybı 574'e yükselirken, iyileşerek taburcu edilen hastaların sayısı da BİN 42'ye ulaştı... Aşı geliştirme çalışmalarında Ankara Üniversitesi'nden umut veren bir açıklama geldi. Aşı üretiminin ilk adımı olan Sars-Cov-2 virüsünün Prof. Dr. Aykut Özkul tarafından izole edildiğini duyurdu. Salgına karşı önlem amacıyla 20-65 yaş arasındaki vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacak..

Sağlık Bakanlığın internet sitesinde yer alan "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel verilerine göre, DÜN 20 bin 65 test yapıldı. Bu kapsamda 3 bin 135 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu.

Son 24 saatte 73 kişi vefat etti, 256 hasta iyileşerek taburcu edildi.

Toplam vaka sayısı 27 bin 69, vefat sayısı 574, toplam yoğun bakım hasta sayısı BİN 381, toplam entübe hasta sayısı 935, toplam iyileşen hasta sayısı da BİN 42 test sayısı 181 bin 445 oldu.

Koronavirüse karşı aşı çalışmaları tüm dünyada devam ederken, Ankara Üniversitesi’nden umut verici açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitterdan yaptığı paylaşımda, "Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım. Yeni uygulamada davranışlarıyla herkese örnek olan gençlere teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Bu arada, koronavirüse karşı aşı geliştirme çalışmaları tüm dünyada ederken, Ankara Üniversitesi’nden umut verici bir açıklama geldi.

Ankara Üniversitesi sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul’un, koronavirüse karşı, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünün izolasyonunu başardığını duyurdu.

Salgın ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere de bir yenisi daha eklendi. 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılmasına karar verildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla,, PTT kargo ile her vatandaşın evine haftada 5 maske teslim edileceğini bildirdi.

Daha önce "ePttAVM.com" üzerinden yapılacağı belirtilen başvurular, yaşanan yoğunluk nedeniyle "e-devlet" üzerinden yapılacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz