Sığınmacıların Sınırda Bekleyişi 27. Gününde

Sığınmacıların Sınırda Bekleyişi 27. Gününde

Göçmenlerin Avrupa'ya geçme hayaliyle Yunanistan sınırında bekleyişlerinde 27. güne girildi... Yunanistan'ın gaz bombaları ve gerçek mermilerle müdahale ettiği mültecilere bekledikleri Türk tarafında ise gece gündüz insani yardım sürüyor...

Sığınmacıların sınırda bekleyişi sürüyor..

Sığınmacılar Yunanistan'ın acımasız müdahalesine rağmen Avrupa'nın kapıları açacağı umuduyla 27 gündür bekliyor ...

Yunanistan'ın gaz bombaları ve gerçek mermilerle müdahale ettiği sığınmacılara Türkiye tarafında ise insani yardımlar kesintisiz devam ediyor.

Kaldıkları alanın güvenliği ve düzeni için yüzlerce güvenlik gücü, sağlık görevlisi, temizlik elemanı ve koordinasyonun sağlanması için bölgede nöbetleşe bekleyen kurum yöneticileri, sığınmacıların bekleyişlerinde bir olumsuzluk yaşamamaları için gece
gündüz hizmet veriyor.

1 aya yaklaşan süre içerisinde yemek dağıtımları haricinde çocuk bezinden, bebek mamasına, hijyenik malzemeden, battaniyeye, paltodan ayakkabıya altmış farklı kalem üründe 977 bin dağıtım gerçekleşti.

562 bin gıda kumanyası, 226 bin içecek ikramında bulunuldu.

banyo, lavabo ve tuvaletten oluşturulan 150 kabine ek olarak bölgeye kurulan şebeke sularının yanı sıra su tankerleri de bölgede görev yapıyor.

Valilik sosyal medyadan yayımladığı mesajında sığınmacılar üzerinden gerçek dışı haber üretenleri ve paylaşımda bulunanları eleştirdi.

Yunanistan'ın acımasız davranışlarını görmeyip Türkiye'nin sığınmacılara gösterdiği merhameti gölgelemek isteyenlerin iş başında olduğu belirtildi.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz