Organ Naklinin Öncüsü Prof. Haberal Ve Ekibi Bir Hastayı Daha Yeniden Yaşam Yolculuğuna Başlattı

Organ Naklinin Öncüsü Prof. Haberal Ve Ekibi Bir Hastayı Daha Yeniden Yaşam Yolculuğuna Başlattı

Yeniden yaşam yolculuğunun mimarı Prof.Dr.Mehmet Haberal, kronik organ hastalarının umudu olmaya devam ediyor... Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde Prof.Haberal ve ekibi tarafından 52 yaşındaki Emine Peker'e, kızkardeşinin bağışı ile kısmi karaciğer nakil yapıldı... Ablasına karaciğerini bağışlayan Nilüfer Çelebi'nin ise doğum günüydü. "Bugün aynı zamanda ikinci yaşamımızı kutluyoruz" diyen abla kardeş, Prof.Haberal ve ekibine teşekkürlerini iletti... Abla kardeşin tek dileği ise organ bağışının artması oldu....

Yeniden yaşam yolculuğunun mimarı Prof.Dr.Mehmet Haberal, kronik organ hastalarının umudu olmaya devam ediyor.

52 yaşındaki 3 çocuklu Emine Peker, bitkisel çaylar ve karışımlar nedeniyle sarılık oldu ve kısa sürede karaciğeri fonksiyonlarını kaybetti. Tek çaresi vardı. Karaciğer nakli.

Kız kardeşi Nilüfer Çelebi, ablasına karaciğerini bağışladı.

Bitkisel çay içerek tamamen sıfılanmış bir şekilde geldim direk sarılık tedavisi sapsarıydım vücudum gözlerim sapsarıydı karaciğer yetmezliği konuldu. Kızım oğlum küçük olduğu için veremedi. Kızkardeşim bana verdi. Yeniden dünyaya geldim
Canıma can kattı

Uyduğunu duyunca çok rahatladık. Doğru süreçte gidiyoruz diye mutlu olduk. Mehmet hocanın ameliyata gireceğini duymamız daha büyük bir mutluluk oldu. çok da güzel gelişti.

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde Prof.Dr.Mehmet Haberal ve ekibi tarafından yapılan başarılı nakil ile Emine Peker'in yeniden yaşam yolculuğu başladı.

Teşekkürler Prof.Haberal ve ekibineydi.

Yeniden yaşam başladı. 3 Çocuğuma bağışladı allah.. Mehmet hoca, Feza hanım hepsi sağ olsunlar bana tekaradan hayatımı veren önce rabbim sonra onlar.Teşekkür ediyorum onlara

Bu konunun bilirkişi uzmanı ömrünü buna adamış bir kişi olarak geldi ameliyata. Ablamı kurtardı Mehmet Haberal'a çok çok teşekkürler. Feza hanım'a da .

Organ bağışı hayat kurtarır. İnsanları sevdiklerine kavuşturur. Bizimle birlikte ölüp gidecek organlar yazık insanlara umut oluyor.kesinlikle herkes organ bağışı yapmalı.

Herkes organ bağışında bulunsun asla toprağa gitmemeli sağlıklı organlar.

Bağışladığı karaciğer ile ablasının ikinci hayatına başlamasına neden olan Nilüfer Çelebi'nin doğum günüydü. Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi çalışanları da sürpriz kutlama yaptı. Abla kardeşin dileği: organ bağışının artması oldu.

Ne dileğimiz bol bol organ bağışı istiyoruz.

Doğum günü hediyesi almak yerine verdim. Ablamla yeni doğum günümüzü kutlayacağız. onun da ikinci doğum gününü kutlayacağız bundan sonra benim doğum günümde.

Mutluluk çok güzel bir şey

Organ bağışının önemini anlatan Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Ahmet Serdar Karaca ve Gastroentroloji Bölümünden Prof.Dr.Zülfikar Polat'da Türkiye ve Dünya'da organ nakli alanında sayısız ilke imza atan

Prof.Haberal'ın öncülüğünde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Malesef ülkemizde kadavradan organ bağışı çok az. Tıbbi olarak ölmüş insanların organları alınıyor. Toprak olup gidecekken organ kurtuluyor. Başkasında yaşıyor. Bu çok kutsal bir şey.

Organ bağışının Türkiye'deki öncüsü Prof. Haberal hocamız bu konudaki girişimleri son derece değerli.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz