Başkent Üniversitesi'nden Elazığ'a Yardım Eli

Başkent Üniversitesi'nden Elazığ'a Yardım Eli

Türkiye, Elazığ'daki depremin ardından tek yürek oldu; 6,8 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmaya çalışan Elazığ ve Malatya'ya bir yardım eli de Başkent üniversitesi'nden uzandı. Başkent Üniversitesi'nin tırlarına yüklenen tonlarca gıda ve binlerce ihtiyaç malzemesi bölgeye gönderildi. Deprem nedeniyle Türk ulusuna başsağlığı , yaralılara da acil şifalar dileyen Prof. Dr. Mehmet Haberal, gönderilen yardımlar için , "Başkent üniversitesi olarak görevimizi yapıyoruz" dedi.

Depremle sarsılan Elazığ ve Malatya için Türkiye tek ses ; tek yürek oldu; bölgeye yardım götürmek için seferberlik başlatıldı.

Konya’dan Bursa’ya, Çanakkale’den Kocaeli’ye Türkiye’nin dört bir yanından yardım malzemeleri Elazığ’a ve Malatya'ya doğru yola çıktı, çıkmaya da devam ediyor.

Başkent Üniversitesi de depremin yaralarını sarmaya çalışan bölge halkına yardım elini uzattı; depremden etkilenen bölgeye iki tır dolusu gıda ve ihtiyaç malzemesi gönderdi.

Duyarlı bir davranışa imza atan Başkent Üniversitesi'nin bölge halkına gönderdiği yardım amaçlı gönderdiği ilk tırda 7 tonun üzerinde gıda malzemesi yer aldı.

O ürünler arasında üniversitenin kendi fabrikasında üretilen binlerce tonluk süt ürünleri de bulunuyor.

Depremin olumsuz etkilerini bir nebze olsun giderecek o yardım malzemelerinin yüklenmesinde bizzat ilgilenen isim ise Prof. Dr. Mehmet Haberal'dı

Prof. Dr. Mehmet Haberal, depremdeki can kayıpları için önce başsağlığı dileğinde bulundu; yaralılara acil şifalar diledi.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi'nin yardım eli için "görevimizi yapıyoruz" dedi.

Yardım malzemelerinin ikincisi ise yatak,yorgan , battaniye ve giyecek gibi 4 binin üzerinde çeşitli ihtiyaç malzemelerinden oluştu.

Prof. Dr. Mehmet Haberal , Başkent Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Ali Haberal da yardım malzemelerinin ikinci tıra yüklenmesinde yine yakından ilgilendi.

Başkent Üniversitesi'nin iki tır dolusu yardım malzemeleri daha sonra Ankara Valiliği izleme koordinasyon başkanlığına geldi.

Prof. Dr. Mehmet haberal ve Başkent Üniversitesi Rektörü prof. Dr. ali Haberal, burada Ankara Vali Yardımcısı Turan yılmaz ve yetkililer tarafından karşılandı.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, valilik yetkililerine gönderilen yardımlara ilişkin bilgi de verdi.

Başkent Üniversitesi'nin depremzedeler için gönderdiği acil ihtiyaç malzemeleri buradan bölgeye hareket etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz