Trump'ın Savunması Açıklandı

Trump'ın Savunması Açıklandı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın azil duruşması BUGÜN başlıyor...Duruşma öncesinde Trump'ın savunması açıklandı. Trump, azlini gerektirecek hiçbir suç işlemediğini ve Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen azil maddelerinin Anayasayı tahkir olduğunu ileri sürdü.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Senato'da yargılanacak 3. Başkanı Trump için kritik gün geldi. Trump'ın azil duruşması BUGÜN Senato'da başlıyor...

Duruşma öncesinde Trump'ın 110 sayfalık savunma özeti kamuoyuna açıklandı.

Beyaz Saray tarafından açıklanan savunmada, Temsilciler Meclisi'ndeki Demokratların Trump'a yönelttiği "görevi kötüye kullanmak" ve "Kongrenin işleyişini engellemek" suçlamalarının, Anayasal olarak "altı boş ve çarpıtılmış suçlamalar" olduğu ifade
edildi.

Trump'ın, azlini gerektirecek hiçbir suç işlemediğini ve Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen azil maddelerinin Anayasayı aşağıladığı ileri sürdü.

Savunmada, Trump'ın, azlini gerektirecek hiçbir suç işlemediği ve en hızlı şekilde aklanması gerektiği vurgulandı.

Gözler Trump'ı yargılayacak Senato'ya çevrildi.

Trump'ın savunması, şahsi avukatlarından oluşan hukuk ekibi tarafından yapılacak. Trump, yargılamanın başlayacağı saatlerde İsviçre'nin Davos kasabasında yapılan Dünya Ekonomik Forumu'nda olacak.

Trump'ın görevden alınması için 100 üyeli Senato'da 67 senatörün oyu gerekiyor. Cumhuriyetçilerin 53 sandalye ile çoğunlukta olduğu Senato'da Trump'ın azledilmesi beklenmiyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz