Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in Eşi Rahşan Ecevit Vefat Etti

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in Eşi Rahşan Ecevit Vefat Etti

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi Demokratik Sol parti kurucusu ve ilk genel başkanı Rahşan Ecevit, tedavi gördüğü hastanede 97 yaşında hayatını kaybetti.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve DSP'nin kurucusu Rahşan Ecevit, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyordu...

97 yaşındaki Rahşan Ecevit DÜN saat 21.00 sıralarında hayata gözlerini yumdu.

Demokratik Sol Parti ile Demokratik Sol Halk Partisi'nin kurucusu ve ilk başkanı olan Rahşan Ecevit 1946'da Bülent Ecevit ile evlenmişti.

Rahşan Ecevit'in yaşamını yitirmesinin ardından taziye mesajları birbirini izledi.

Taziye mesajı yayımlayan Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Rahşan Ecevit’e rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diledi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Genel Başkanım Bülent Ecevit'in yol arkadaşı, siyasi tarihimizin önemli ismi Rahşan Ecevit'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyim. Vefa, sadakat ve mücadele dolu yaşamıyla
sonraki kuşaklara örnek olacaktır. Kendisine Allah'tan rahmet tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum" ifadesini kullandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yayımladıkları mesajda Rahşan Ecevit'e rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, Rahşan Ecevit için "Hükümetimiz, Ulusal Birlik Partisi ve şahsım adına Rahşan Ecevit'e Allah'tan rahmet, tüm ulusumuza, sevenlerine, ailesine başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rahşan Ecevit'e, Allah'tan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diledi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Rahşan Ecevit'in en erken pazar günü defin işleminin gerçekleştirilebileceğini söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz