Suriye'de Işid'e Yönelik Operasyonlar

Suriye'de Işid'e Yönelik Operasyonlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'de IŞİD'İn önemli bir isminin yakalandığını açıkladı. Suriye'de ele geçirilen yabancı teröristlerin iadesine değinen Bakan Soylu, Almanya ve Hollanda'nın kendi vatandaşlarını alacağını belirtti. Soylu, FETÖ ye , önemli bir operasyonun işaretini de verdi.

Deaş’ın yine çok önemli bir adamını yakın bir zamanda suriye’de ele geçirdik. Ve verdiği bilgilerle neler yaptığının, neler ortaya koyduğunu bir şekilde ifade etmektedir. Hala sorgusu arkadaşlarımız tarafından devam etmektedir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'da "Korucular Hizmet İçi Eğitim Semineri"nde konuştu, terör örgütü IŞİD'e ilişkin bu detayı paylaştı.

Suriye'de yakalanan IŞİD mensubu yabancı teröristlerin iadelerine değinen soylu Almanya ve Hollanda'nın, vatandaşı olan teröristleri alacağını söyledi.

Bizim Cerablus ve Azez bölgesinde şu anda alanda tuttuklarımız da dahil olmak üzere kendi memleketlerine mensup olan Deaş’a mensup teröristler, aynı zamanda eşleri ve çocukları her birini alacaklarını dün akşam itibariyle teyit ettiler.

Diğer ülkelerden de aynı tutumun beklendiğini kaydeden Bakan Soylu'nun gündeminde FETÖ ile mücadele de vardı.

Operaysonların kararlılıkla devam ettiğini vurguladı, önümüzdeki günlerde önemli bir operasyonun yapılacağını duyurdu.

Fetö’ye önümüzdeki günlerde çok önemli bir operasyonla daha geliyoruz, arkadaşlarımız hazırlıklarını yapıyor. Bu müsibetleri, bu ülkenin üzerinde kötü bir emel düşünmeyene kadar kazımaya kararlıyız.

Soylu, PKK'ya yönelik operasyonlar neticesinde terör örgütüne katılımın azaldığını da söyledi.

2016 Yılında örgüte katılım 703, ikna ve teslim toplam 466'ydı. 2017'de bu devran tersine döndü. katılım 703'ten 161'e düştü, ikna teslim 417 oldu. 2018'de katılım tekrar düştü 136, ikna ve teslim toplam 383 oldu. Ve bu yıl örgüte katılım şu ana kadar
104 ikna ve teslim toplamı 897 oldu.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz