Mhp Lideri'nden Yazılı Açıklama

Mhp Lideri'nden Yazılı Açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki öne çıkan konulara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Terör örgütleri ve destekçilerine sert sözler söyledi. Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trump'la yapacağı görüşme için "tarihi ve önemlidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklamayla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika ziyaretine değindi önce....

"Bölgesel ve küresel gelişmelerin sarpa sarıp ülkemizin etrafındaki sinsi kuşatma serpilip sertleşmişken Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün ABD Başkanı Trump ile yapacağı tarihi görüşme daha anlamlı, daha önemli bir hale gelmiştir'' dedi....

Bahçeli, Türkiye-ABD ilişkilerinin sancılı bir süreçten geçtiğini vurguladı. Bahçeli'ye göre; İki ülke arasındaki soğukluk, gerginlik ve güvensizlik atmosferi her geçen gün daha da derinleşiyor.

MHP Lideri, ABD'nin yaptırım tehditlerini, diyalogları zehirleme arayışı olarak yorumladı. "mazur ve makul görülemez bir çarpıklıktır." diye de ekledi.

Türkiye'nin 67 yıldır NATO üyesi olduğunu hatırlatan Bahçeli, Türk milletinin onur ve gururuyla pervasızca oynandığını söyledi.

"Her seferinde Türkiye’ye hakaret dozajı artan tehditler savurmak, milli vakarımızı fütursuzca küçümseyip aşağılamaya heves etmek hiçbir devlet veya hükümet başkanının haddi olamayacaktır." ifadelerini kullandı.

"ABD'nin Rotası terörizme açılmaktadır'' diyen Bahçeli, Türkiye ile müttefiklik bağlarının kopartılması hususunda planlı bir çabanın olduğunu da söyledi. "bunun vebali ise tamamıyla ABD yönetiminin sırtındadır. " dedi.

Bahçeli'nin gündeminde, Barış Pınarı Harekatı da vardı.

ABD’nin Suriye’nin doğu ve güneyindeki petrol sahalarından terör örgütlerine kaynak aktardığını savundu.

"Bozulan her oyundan sonra bir yenisi kurulmaktadır. " sözleriyle tepki gösterdi.

"Bolivya'da uzaktan kumandayla darbe gerçekleşti'' diyen MHP Lideri, eleştirilerini sert sözlerle sürdürdü.

"Türkiye’den bir Suriye veya Irak çıkaramayanlar, şayet Bolivya’yı Türkiye’ye taşımayı denerlerse bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerini bir an olsun akıllarından çıkarmamaları hayatları ve hayırları adına elbette çok yararlı olacaktır. " dedi.

Devlet Bahçeli, "Bütün dünya bilmelidir ki, Türk milleti Cumhurbaşkanımızın yanındadır'' sözleriyle, Recep Tayyip Erdoğan'a destek mesajıyla noktaladı açıklamasını....

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz