Komisyonda Bütçe Görüşmeleri

Komisyonda Bütçe Görüşmeleri

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Kamu Denetçiliği Kurumu ve Sayıştay'ın 2020 bütçeleri görüşüldü. Komisyonda yine görüntü gerilimi yaşandı. Görüşmeler sırasında ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yazdığı mektup da tartışmaya neden oldu...

Meclis plan bütçe komisyonunda 2020 bütçesinin görüşmeleri sürüyor. genel görüşmenin tamamlanmasının ardından ilk olarak meclis bütçesi ele alındı.

meclis başkanı yurtdışında olduğu için yerine süreyya sadi bilgiç vekalet etti.

"Son 4 Yılda 4 Kez o koltukta Meclis Başkanı'nın oturmaması saygısızlıktır. 4 Yılda 4 kez, bu tesadüf olamaz."

Ben burada meclis başkanının vekili sıfatıysla oturuyorum

Sizi haziranda başkan sececeğiz.. Sadi bilgiç : Nasip....

Muhalefet vekilleri, sunumlar sonrası komisyondan çıkartılan kameraların görüşmelerin tamamında kayıt almasını istedi.

Doğru karar basının haber alma özgürlüğünün kısıtlanmaması lazım

Çekim usulleri bir yönetmelikle belirleniyor. Hüküm açık basın mensuplarının komisyonda ne kadar çekip yapıp yapmayacaklarına komisyon başkanı verir

Yerlesik tehhmul dogrutisjnda devam etmeli ben buna karar verdim dun başka bir sey demistiniz simdi fikrimi degistridim yetki benim kabul edilmistir.

Ardından Bilgiç, meclis bütçesinin sunumunu yaptı.

2020 Bütçemiz 100. Yıl bütçemiz olacak 2020 Yılı bütçe teklifi tasaruf tedbirlerine riayet edilerek 1 milyar 747 milyon 789 bin tl olarak komisyona sunuldu.

Bilgiç gündemdeki konulara da değindi. ABD Temsilciler Meclisi'nin ermeni soykarımı tasarısına ilişkin kararına tepki gösterdi.

Bu konuyu siyasi bir rant haline döndürmek yerine arşivin açılması ve 1915te yaşanan olayların uzmanlar tarafından araştırılacagı bir ortak tarih komsyonu kurulması önerimizi desteklemeye davet ediyorum.

Ve Barış Pınarı Harekatı...

Başlattığımız hareket amacına ulaşmış olup bölge terör örgrütlerinden temzilenmiş ve suriye halkı teröristerden kurtarılmıştır....

Kameralar sunumlar sonrası salondan çıkartıldı...

Bilgiç'in sözleri komisyonda gerileme neden oldu... CHP'li Abdüllatif Şener 'hangi amaca ulaştınız?' diye sordu...

Ardından sözü ABD Başkanı Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yazdığı mektuba getirdi. 'Mektup sonrası harekatı kestiniz' dedi.

Komisyonda sesler yükseldi...

Kısa bir efeft yolladım cep telefonundan çektim...

Komisyon'da sayıştay ve kamu denetçiliği kurumu bütçesi sunumları da yapıldı.

18 Bin 308 karar verdik çok hızlı karar alıyoruz Ösym sınav ücreti ile alakalıydı son karalardan biri Sayıştay raporlarını inceledik vs..( Cümlenin sonuna kadar verelim )

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz