Tubitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Tubitak 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Tubitak 4006 Bilim Fuarı, Prof.Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi'nde açıldı. Ortaokul ve Lise öğrencileri tarafından hazırlanan 22 proje, Zonguldak'ta bilimseverlerin beğenisine sunuldu.

Zonguldak Prof.Dr. Şaban Teoman Duralı Bilim ve Sanat Merkezi'nde Tubitak 4006 Bilim Fuarı'nın açılışı yapıldı.

Bilim fuarı açılışına, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Proje Yürütücüsü Turgay Bircan, danışmanlar ve projelerden sorumlu öğrenciler katıldı.

Araştırma, inceleme ve tasarım türlerinden oluşan 22 proje, 39 öğrenci ve 12 danışman tarafından hassasiyetle hazılandı.

Merkez Müdürü Muharrem Çivicioğlu, emeği geçenlere teşekkür etti, projeler hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerimiz bu sene tubitak 4006 bilim fuarı kapsamında 1 sene içerisinde hazırladıkları projeleri sergiye sunmuş durumdalar.Prof.Dr.ŞabaN Duralı bilim ve sanat merkezindeki bu projelerde ortaokul ve lise öğrencileri tarafından hazırlanan 22 proje
bulunmaktadır.

Fuarda, insansı robot, yerli drone, bitki çaylarındaki antioksidan aktivite, şehir merkezindeki gürültü kirliliğinin haritasının çıkarılması, koch kar tanesi gibi projeler, ziyaretçileri tarafından ilgiyle incelendi.

Öğrencilerde projelerini teker teker tanıttı, bilim ilgililerinin sorularını yanıtladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz