CHP'den Hükümete Fındık Çağrısı

CHP'den Hükümete Fındık Çağrısı

Fındık üreticisinin sorunu yine gündemde... Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, fındık kilogram fiyatının giderek düştüğünü, üreticinin zarar ettiğini söyledi; Toprak Mahsülleri Ofisi'ni suçladı... Kaya, hükümete, "fındık üreticisini sahipsiz bırakmayın" çağrısında bulundu.

Fındık üreticisinin durumu bir kez daha Meclis'te dile getirildi. CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, üreticinin sorunlarını gündeme taşıdı

Fındık bilindiği gibi karadeniz bölgesinde 500 bine yakın ailenin ekmeği aşı işidir

Sezon başlamadan önce fındığın 18 buçuk liradan piyasaya satıldığını belirten Ahmet Kaya, fındık piyasası açıldığında ise fiyatların giderek düşmeye başladığını söyledi.
Kaya, fındık fiyatlarındaki düşüşün Toprak Mahsulleri Ofisinin randıman tespitini eksik yapmasından kaynaklandığını öne sürdü.

Üreticide oluşan algı şu tmo üreticiyi destekleemek içinpiyasasa sokuldu fındık almamak için görevlendirilmiş gibi üreticide oluşan algı bu yönde (nem gerekçesiyle)

Bütün üreticelire aynı şeyi anlattı her bir üreticinin ...3 5 arasında randıman tespitinin eksik yapıldığını gördük

Kaya, fındık üreticisinin parasını geç aldığı ididalarını da değerlendirdi...

Piyasada üreticiyi desteklemek için ar aolan tmo ..üreticiye parasını 20 günü aşkın sürede ödüyor

CHP'li Kaya, hükümete çağrıda bulundu

Fındık üreticisi sahipsiz bu sahipsizilğe son verin ülkeye çok büyük oranda döviz girdisi sağlayan bu milil ürünümüzü sahipsiz bırakmayın yayancı kartellerin eline bırakmayın

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz