MHP Genel Başkanı Bahçeli: HDP'den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişme

MHP Genel Başkanı Bahçeli: HDP'den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişme

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı belediyelere kayyum atanmasını, "demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır" sözleriyle değerlendirdi... Devlet Bahçeli'nin gündeminde, yeni parti çalışmaları ile Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan güvenli bölge de vardı...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin merkez yönetim kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yaptı; gündeme ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Devlet Bahçeli'nin açıklamaları Cumhur ititfakına ilişkin tartışmalara yanıt niteliğindeydi.

Cumhur ittifakı’nın yaşaması ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’nin yerleşip kurumsallaşması için üzerimize düşen her görev eksiksiz yerine getirilecektir.

Ayrıca siyasette yeni arayış ve partileşme çabalarının ölü doğmaktan başkan şansı da olmayacaktır.cumhur ittifakı’nı gölgelemeye, kayyum atamasını sorgulamaya, mhp ile ak parti arasına çomak sokmaya heves eden eski ve marazi siyasetçilerin, terör sevici ve sicili lekeli şahsiyetlerin kumpasları kesinlikle tutmayacaktır.

MHP Genel Başkanı'nın Fırat'ın doğusuna kurulması planlanan güvenli bölge konusunda Amerika Birleşik Devletleri'ne sert eleştirileri oldu.

Abd Bir yanda güvenli bölge için müşterek hareket merkezi’nde türkiye ile eşzamanlı çalışmalar yürütürken, diğer yanda terör örgütü pkk/ypg’ye silah yardımına devam etmektedir.

Bu ikiyüzlü ve muhataralı tavır müttefiklik hukukuyla çelişmekte, stratejik ortaklıkla ters düşmektedir. bu yanlıştan acilen dönülmelidir. aksi halde türkiye başının çaresi bakmalı, fırat’ın doğusuna milli güç imkânlarıyla ansızın girmeli, huzur ve güvenliği tesis etmelidir.

Bahçeli, terör örgütü tarafından çocukları kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır'da eylem yapan anneler üzerinden belediyelere kayyum atanmasını da değerlendirdi.

Kandil’e terörist sevk zincirinin bir halkası olan terör kuryesi hdp’den analık şuurunun hesap sorması önemli bir gelişmedir. anaların feryadının çözüm yeri olarak devleti işaret edenler hdp’yi arkalayan, pkk’yla aynı çizgiye düşen zillet ve rezalet figüranlarıdır. kayyum kararına karşı çıkmayı demokrasiyle maskeleyenlerin ipliği pazara çıkmış, kirli hedefleri deşifre edilmiştir.bilinmelidir ki, demokrasi terörün saklanacağı kılıf olamayacaktır.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz