Adana Özel Başkent Okulları'nda Yeni Yıl Heyecanı

Adana Özel Başkent Okulları'nda Yeni Yıl Heyecanı

2019-2020 eğitim - öğretim yılı, Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları'nda da düzenlenen törenle başladı. Okul bahçesi, koridorlar ve sınıflar yeniden çocuk sesleriyle canlandı.

Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları'ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Ardından hep birlikte "Andımız" seslendirildi.

Törende, ilk konuşmayı yapan Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları İlk Öğretim Müdürü Birsen Özaltın, "okul bizim ikinci evimiz, birlikte yaşamayı sevgiyi dostluğu arkadaşlığı burada öğreniyoruz" dedi.

Özaltın... Çocuklarımızı yeni eğitim öğretim yılında hazırlarken sizlerin desteğine ihtiyacımız var.sevgili öğrenciler,sizlerden okul ve toplum kurallarına uymalarını size verilen görevi zamanında yapmanızı bol bol kitap okumanızı zamanınızı iyi ve verimli değerlendirmenizi yaşantınıza çevremizde küçük denizlere örnek olmanızı bekliyoruz.

Değerli öğretmenlerim ülkenize emanet edeceğiniz bu pırıl pırıl çocukları atatürk'ün izinde daha iyi donanıma sahip olması için elimizden ne gelirse fazlasıyla yapacağını biliyorum.

Başkentli öğrenciler; yeni eğitim-öğretim yılına, öğretmenleri eşliğinde spor yaşarak başladı. Daha sonra öğretmenleri eşliğinde sınıflarına gitti.

Her sınıfta, duygular başkaydı. Okullarını özlem de vardı; yeni başkentli olma heyecanı da.

İlk derste tatillerini nasıl geçirdiklerini paylaştılar.

Uyum haftası geçirmelerine karşın birinci sınıf öğrencileri hala çok heyecanlıydı.

Anasınıflarında ise oyun keyfi vardı. Ancak öncelikli telaşları yeni tanıştıkları arkadaşlarının adlarını öğrenebilmekti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz