Eğitimde Tasarım Odaklı Düşünme

Eğitimde Tasarım Odaklı Düşünme

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öÖğretmenlerin hizmet içi eğitimlerinin önemine vurgu yaptı; tasarım odaklı düşünmenin, günlük hayata yansıması gerektiğinin altını çizdi...Bizim Meselemiz Öğretmen Meselesidir. Çocuklar Zaten Hazırlar. Onların Hizmet içi Eğitim Alması Gerekmiyor,Onların bir Eğitimden Geçmesi Gerekmiyor, Onlar Zaten Hazırlar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Eğitimde İnovasyon İçin Tasarım Odaklı Düşünme Çalıştayı'nda konuştu. Öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerine vurgu yaptı, yeniliğe açık, gelimelere hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi.

Her an Yeniyi ve Farklı Olanı Düşünme Tasavvur Etme Ortaya Koyma Edinimini Ortaya Koyma Durumundayız.

Tekrar Temelli bir Bakış Açısı Yerine Sürekli Yeni ve Karşılaşılmadık Durumlarda Nasıl bir Tavır ve Tutum Takınacağımızın Muhakkak Öğretmenlerimiz Tarafından İçselleştirilmesi Lazım.

Bakan Selçuk projenin önemine dikkati çekti, zamanla genişleyeceğini belirtti.

Bu Çok Küçük bir Tohum ama Çok Büyüyecek bir Tohum ve Bizim Bir Silsile İçerisinde Bütün Okularımızda bu Tasarım Anlayışının Gelişmesi İşle İlgili Bir Umduumuz Var. Bu Yüzden Fen Bilgisİ, Matematik, Bilişim Teknolojileri Alanlardaki
Öğretmenlerimizle Bir Taze Başlangıç Yapalım ve Bu Başlangıcın Sonucunda da Ortaya Çıkacak Yapının Ölçeklendirilmesi Anlamında Yeni Çalışmalarımız Olsun.

Ziya Selçuk tasarım odaklı düşünmenin ve bilgi analitiğinin günlük hayata daha çok uygulanması için çalıştıklarını da anlattı.

Bizim İçimizde bu Tür Bir Tasarım Odaklı Düşünme, Algoritmik Yapılar, Bir Şekilde Öğrenme Bilgi Analtiği Gibi Birçok Hususu Kendi İçimizde Tartışıyoruz ve Bütün Bu Düşünsel, Duygusal ve Eylemsel

Alet Çantasını Yeniden Hayata Nasıl Daha Koşturabiliriz Diye Bakıyoruz.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz