Valiler Belediyelere Kayyum Olarak Atandı

Valiler Belediyelere Kayyum Olarak Atandı

Üç büyükşehir belediyesine, ikinci kez kayyum atandı... Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı... Üç ilde de valiler, belediye başkan vekili olarak atandı... İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada; Mızraklı, Türk ve Ertan'ın "terör örgütleriyle irtibatı olduğu", "terör örgütlerine destek verdikleri yönünde tespit ve deliller bulunduğu" belirtildi

Diyarbakır, Van ve Mardin'de belediye başkanları görevden alındı, valiler kayyum atandı...

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı.

Belediye binaları yüzlerce polis ve çelik bariyerlerle çembere alındı... Polis, binalarda arama yaptı... Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'nın binaya girmesine izin verilmedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van Büyükşehir Belediyesi’ne Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkan vekili olarak atandı.

Seçimin üzerinden henüz 4,5 ay geçmesinin ardından yaşanan görevden almalara ilişkin İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı...Haklarında terör örgütü ile ilgili olarak açılan davaların örnek gösteriliği Bakanlık açıklamasında, belediye başkanlarına

belediye imkanlarını terör örgütüne kullandırma’ suçlaması yöneltildi...

Belediye başkanlarının görevden alındığı saatlerde terör örgütüne yönelik operasyonlar da sürdü... İçişleri Bakanlığı 29 ilde düzenlenen operasyonlarda toplam 418 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz