Güvenli Bölge İçin Kritik İddia

Güvenli Bölge İçin Kritik İddia

Amerika Birleşik Devletleri ile varılan "güvenli bölge" anlaşmasının ayrıntıları belli olurken, 2 kritik iddia gündeme geldi... Washington'ın müttefiki terör örgütü için Ankara ile görüşerek arabuluculuk yaptığı öne sürüldü. Moskova, tampon oluşum ile terör devleti projesinin geçici olarak ertelendiğini savundu. İdlib'de ise Şam ile Moskova'nın hava bombardımanında 4'ü çocuk 15 kişi hayatını kaybetti.

Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye, "güvenli bölge" konusunda uzlaşıya vardı. Ancak iddialar da birbirini izledi...

Onlardan biri; terör örgütünün müttefiki Washington'un, Ankara ile görüşerek, arabuluculuk yaptığı iddiası... Buna göre, Washington, terör örgütünün bazı önerilerini Ankara'ya iletti.

Diğer iddiaya göre ise Rusya tampon oluşumun "geçici çözüm olduğunu" savunuyor.

EADaily ajansı, atılan adım ile Beyaz Saray'ın terör devleti projesini sadece rafa kaldırdığını, iptal etmediğini yazdı.

Habere göre terör örgütüne siyasi statü kazandırmaya çalışan Washington, "güvenli bölge" ile Türkiye'nin nüfuzunu azaltmaya çalışıyor.

Suriye'nin kuzeyinde bu gelişmeler yaşanırken, Moskova, ortağı Şam ile de İdlib'e ölüm yağdırmaya devam ediyor...

Son gerilimi azaltma bölgesine düzenlenen hava saldırılarında 15 sivil yaşamını yitirdi. Kayıplardan 4'ü çocuk...

Birleşmiş Milletler, kent ve çevresindeki çatışmalar nedeniyle son 3,5 ayda 500 sivilin hayatını kaybettiğine dikkati çekiyor. Bölge, 3 milyon sivile ev sahipliği yapıyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz