İBB Başkanı İmamoğlu'na Tebrik Ziyaretleri

İBB Başkanı İmamoğlu'na Tebrik Ziyaretleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, makamında tebrikleri kabul etmeyi sürdürüyor... Dünkü konuklar arasınd, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da vardı. Kabulde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, belediye iştirak yöneticilerinin yüzde 90'ının istifa ettiğini söyledi.

Tebrik ziyaretleri kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ilk konukları, Fransa Büyükelçisi Charles Fries ile İspanya Büyükelçisi Juan Gonzalez-Barba oldu.

İmamoğlu daha sonra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ağırladı. İkili, basına kapalı yarım saatlik görüştü. Konuğun, belediye şeref defterini imzalamasının ardından ikili kameraların karşısına geçti.

Ekrem imamoğlu demokrasi kahramanlarından birinden minnet duyuyorum

Ziyaretlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, büyükşehir belediyesi iştirak yönetimlerinin yüzde 90'ının istifa ettiğini duyurdu.

Bugün aldığım bilgiler ışığında yüzde 90'a yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa ettiler.

Genel müdürleri de görevlerinden aldılar. dolayısıyla artık önümüzdeki süreç en azından kısmen açılmış oldu. biz bununla ilgili yetkimizi kullanarak görevlendirmelere başlayacağız.

İmamoğlu, İSKİ ve İETT genel müdürlerinin de istifa edeceğini, bakanlık onayı nedeniyle sürecin devam ettiğini söyledi.

Bakanlık onayı gerekiyor hazırlıklarımızı yapıyoruz hızlı olmasını istiyoruz

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz