Merkez Bankası'ndaki Görev Değişikliği

Merkez Bankası'ndaki Görev Değişikliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hak-İş genel kurulunda konuştu. Faiz politikasıyla ilgili mesajlar verdi. Merkez Bankası'ndaki görev değişimine değindi. "Orada tıkanıklık vardı. Bedelini tüm ülke birlikte ödüyorduk" diyen Erdoğan, faiz ve enflasyonun tek haneye düşmesi gerektiğini söyledi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne yönelik anamuhalefetin "tek adam" eleştirilerine de yanıt verdi. "Tek adamcılık buysa biz bunu sizden öğrendik" dedi.

ÇetinkAya'nın para politikalarında verilen talimatlara uymadığını söyledi.

MB görev değişikliği nedeniyle yaklaşım tarzını kabul etmemiz mümkün değil. bedelini siyasetçi ödeyecek.....

Yeni yönetim sisteminde başkan bu konulara müdahale yetkisini aldı. faiz denilen bu her kötülüğün anası olan talimatlara uymayan ark.değişiklik... kimler savunuyor? hep faizciler.

Faiz enflasyonun da anası. tek haneli rakamlara indirmek durumundayız mb rolü oynasaydı.. mb çok daha güçlü destek verecektir...

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik tartışmalara da değindi Erdoğan....

Baltalama peşinde olanlara aradıkları fırsatı vermeyeceğiz. bu nasıl bir mantıktır.... bir yönetim sistemi... millet yüzde 52 evet... şimdi tekrar... boyacı küpü mü? nasıl bir yaklaşım? alışkanlıkları hep bu.

Cumhurbaşkanı, anamuhalefetin "tek adam" eleştirilerine de yanıt verdi.

Tek adamcılık buysa bunu biz sizden öğrendik. il başkanlarının vali olmasını bunlardan öğrendik. cb sist. ileri nasıl taşır, aksalıkları nasıl gideririz bunu arıyoruz.

Erdoğan, sistemi ileri taşıyacak yol haritasını da çizdi.

Bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın güçlü yönlerini destekleyeceğiz. bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın güçlü yönlerini destekleyecek, zafiyet ortaya çıkan yönlerini de süratle değiştireceğiz.

Bir takım sıkıntılar yaşıyorsak bunun sebebini burada arayacağız. ehliyete istişareye önem vereceğiz. ne terörist... ne yüzümüze dost... riyakarlar hedeflerimize ulaşmamıza engel olamayacak

Erdoğan, geçici orman işçilerinin çalışma sürelerinin uzatıldığını da duyurdu....

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz