S - 400 F-35 KRİZİ

S - 400 F-35 KRİZİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, liderleri ziyaret ederek S-400 / F-35 krizi başta olmak üzere ulusal güvenliği ilgilendiren konularda görüş alış verişinde bulundu... Akar, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İYİ Parti lideri Meral Akşener ile bir araya geldi...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP, MHP ve İYİ Parti liderlerini ziyaret etti.

Akar, ABD ile yaşanan S-400 / F-35 krizi başta olmak üzere ulusal güvenlikle ilgili konularda bilgi verdi, liderlerin görüşlerini aldı...

Bakan'ın ilk durağı Milliyetçi Hareket Partisi'ydi, MHP lideri Devlet Bahçeli ile yaklaşık 20 dakika görüştü.

Savunma ve güvenlik konusunda milliyetçi hareket partisi genel başkanı sayın devlet bahçeli'ye bazı konularda bilgiler sunduk. KENDİ Görüşlerini önerilerini dinledik güzel bilgi alış verişi oldu.
Bu hafta amerikan savunma bakanıyla nato savunma bakanları toplantısı çerçevesinde bir araya geleceğiz daha sonra cumhurbaşkanımız g-20 çerçevesinde amerikan başkanıyla bir araya gelecekler.

Milli Savunma Bakanı Akar daha sonra İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti. İkilinin görüşmesi yaklaşık bir saat sürdü.

Türkiye'nin önünde çok önemli iki tane mesele var. birisi s400'lerin alınması meselesi diğeri de f-35'ten türkiye'nin çıkarması meselesi. sayın bakan bu konuda sayın akşener'i bilgilendirdi.

Bakan Akar son olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Bir saati aşkın süren görüşmenin ardından kısa bir açıklama yaptı.

Bugün savunma ve güvenlik konusunda partilerimizin genel başkanlarıyla görüşmelerimiz oldu. Biz bu konularda yaptığımız çalışmalar hakkında sayın genel başkanları bilgilendirdik. onların da değerli görüş ve düşüncelerini aldık.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz