Beyazperdede 13 yeni Film

Beyazperdede 13 yeni Film

Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 13 film vizyona girdi.

BEYAZPERDE BU HAFTA 13 YENİ FİLMİ SEYİRCİ İLE BULUŞTURUYOR.

"Siyah Giyen Adamlar: Global Tehdit"

"Siyah Giyen Adamlar" serisinin yeni filmi, dünya dışı varlıklar karşısında yeryüzünü korumaya çalışan birimin saha görevlileri Ajan M ve Ajan H'nin hikayesini anlatıyor.

Sevilen serinin yeni bölümünde, dünyayı kötülüklerden arındırmaya çalışan ekibin, bugüne kadar karşılarına çıkan en büyük tehdit olan köstebeği ortaya çıkarmak için verdikleri mücadele konu ediliyor.

"Rocketman"

Dexter Fletcher'ın yönetmen koltuğunda oturduğu film, Elton John'un hayatının önemli yıllarına ait bilinmeyenleri konu alan epik bir müzikal...

Elton John'un en sevilen şarkıları üzerine kurulu ve Taron Egerton performansı ile hayat bulan hikaye, küçük kasabalı bir çocuğun pop kültürün dünyaca ünlü en ikonik figürlerinden biri olmasını anlatıyor.

"Solaris"

Sinema tarihinin önemli yönetmenlerinden Andrei Tarkovsky'nin yönettiği 1972 yapımı Sovyet filmi, "Başka Sinema" gösterim programı kapsamında Türk izleyicisi ile buluşuyor.

Natalya Bondarchuk, Donatas Banionis, Jüri Jarvet, Nikolay Grinko, Anatoliy Solonitsyn, Olga Barnet ve Vitalik Kerdimun gibi isimlerin oynadığı gizemli dram "Solaris", bilim kurgu meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

"Stalker"

Haftanın bir diğer bilim kurgu filmi, yine Andrei Tarkovsky'nin imzasını taşıyor..

Tarkovsky'nin 1979 yapımı filminin başrollerinde Alisa Freyndlikh, Aleksandr Kaydanovskiy, Anatoliy Solonitsyn, Nikolay Grinko, Natalya Abramova ve Faime Jurno oynuyor.

"Ayna"

Andrei Tarkovsky'nin 1975 yapımı bir diğer filmi "Ayna" da "Başka Sinema" gösterim programı kapsamında Türk izleyicisinin beğenisine sunuluyor.

Film, çocukluk anıları, güncel olaylara dair sahneler ve Tarkovsky'nin babası Arseny Tarkovsky tarafından yazılan güncel olaylara dair şiirler ile kompoze edilmiş bir otobiyografiden oluşuyor.

"Kuyu"

Lee Cronin'in yönetmenliğini üstlendiği film, travmatik geçmişini arkasında bırakmak için oğlu ile birlikte İrlanda kırsalında sakin bir eve yerleşen kadının, oğlunun ormanda kaybolması sonrası kendisini içerisinde bulduğu paranoya girdabını anlatıyor.

Korku türündeki filmin başrollerinde Seana Kerslake, James Quinn Markey, Simone Kirby ve Steve Wall oynuyor.

"Cinnet"

Aytekin Birkon'un yönettiği yerli korku filmi, bir sabah kendisini kocasını öldürmüş şekilde bulan fakat olanlara dair hiçbir şey hatırlamayan bir kadının, bu cinayetin arkasındaki gerçeği ortaya çıkarma çabasını konu alıyor.

"Hayalimdeki Köy"

Cüneyt Faruk Arkın'ın yönetmenliğini yapıp başrolünde Eşref Kolçak, Nuri Alço, Hacı Ali Konuk, Levent Taşçı, Burçak Kabadayı ve Selahattin Taşdöğen ile oynadığı film, komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

"Akıllara Seza"

Romantik komedi filmi, 1997 yılında lise mezuniyetine giderken kaza geçirip komaya giren bir gencin; 22 sene sonra komadan uyanıp kazadan önce sevdiği kızın peşinden gitmesini konu ediniyor.

Haldun Boysan, Ulaş İnan Torun, Aslıhan Güner, Timur Acar, Kemal Uçar, Sema Atalay, Erdem Baş ve Onur Sermik'in rol aldığı filmin yönetmenliğini Serdal Genç yaptı.

"Bekçi"

Durmuş Akbulut'un yazıp yönettiği; Turan Özdemir, Koray Ergün, Serhan Süsler, Uğur Karabulut, Engin Çelik ve Pelin Ermiş'in rol aldığı film, bir kasaba mezarlığında gece bekçiliği yapan bir adamın hikayesini anlatııyor.

"Ferhat ile Şirin: Ölümsüz Aşk"

Tolga Yüce, Çağla Şimşek, Tevfik İnceoğlu, Murat Kuşçu, Gönül Acar, Muharrem Erdemir ve Belkıs Akçil gibi isimlerin oynadığı filmin yönetmenliğini Murat Kuşçu üstlendi.

"Tekne"

Winston Azzopardi'nin yönettiği ve Joe Azzopardi'nin başrolünde oynadığı film, ava çıkan ve yolunu kaybeden bir balıkçının başına gelen esrarengiz olaylar etrafında dönüyor.

"Kahraman Tavuk Uzayda"

Alex Orrelle ve Eduardo Schuldt'un yönettiği animasyon film, Condorito ve arkadaşlarının maceralarını sinema perdesine taşıyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz